Sitodruk, czyli najstarsza obecnie metoda druku

Poligrafia wykorzystuje bardzo różne techniki drukowania. Do jednej z najstarszych zaliczana jest metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od momentu powstania naprawdę ogromną popularnością. Nie stracił na popularności nawet dzisiaj, gdy mamy dostęp do najnowocześniejszych technologi. Z czego wynika popularność tej techniki? Sitodruk to metoda wykorzystywana od bardzo dawna.

maszyna do sitodruku
Admin: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest ciągle wyjątkowo popularna ponieważ może zostać wykorzystana do zrobienia nadruków na różnych materiałach.

Jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość informacji na omawiany temat, kliknij na ten odsyłacz do www, a znajdziesz w tamtym miejscu wiele ciekawych danych.

Najczęściej technika ta jest stosowana do zrobienia nadruków na koszulkach oraz torbach uszytych z różnych tkanin. Maszyny do sitodruku, które są używane na chwilę obecną niewiele się różnią od maszyn , które stosowane były w XIX wieku. I te XIX-wieczne i współczesne maszyny do sitodruku składają się głównie z wykonanego z metalowej bądź nylonowej siatki sita - zobacz ofertę Różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na tym, że te wykorzystywane w XIX wieku obsługiwane były ręczne, współczesne niezwykle często mają charakter zautomatyzowany. Każda maszyna do koszulek musi mieć co najmniej parę takich sit, zwłaszcza wtedy, kiedy zamierzamy przygotować barwne nadruki. Maszyna stosowana jest do robienia nadruków na koszulkach zrobionych z najróżniejszych tkanin. Metodą sitodruku można wykonywać nadruki nie tylko na koszulkach. Często wykorzystuje się ją również do wykonywania nadruków na kubkach oraz ubraniach innych niż koszulki. Warunkiem, który jest niezbędny do uzyskania pożądanej jakości wydruku jest idealnie gładka powierzchnia. Nie ma natomiast znaczenia kształt przedmiotu, na którym wykonany ma zostać wydruk.

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta. Oferujemy usługi dopasowane do osobistych potrzeb. Nie wahaj się i dowiedz się, jak pracujemy.Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób wykonywane są kolorowe nadruki na T - shirtach?

robienie sitodruku
Admin: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Od XV wieku kiedy zaczęły pojawiać się drukarnie technika drukarska niebywale się rozwinęła. Wciąż pojawiają się coraz nowocześniejsze technologie które umożliwiają wykonywanie nadruków na nowych, innych niż papier, przedmiotach. Do tego typu technik zaliczany jest jest sitodruk.

efekt sitodruku
Admin: Women's Studio Workshop
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sitodruk jest aktualnie niezwykle popularny. Jest on przede wszystkim bardzo tani. Nadruki są wyjątkowo trwałe, nawet te wykonane na materiałach nie niszczą się w trakcie prania. Co więcej, sitodruk umożliwia wykonanie nadruków nie tylko na materiałach, ale również na przedmiotach zrobionych z drewna, z tworzywa sztucznego czy z papieru.

Jeśli czytasz przedstawiany tekst, to oznacza, że niezwykle Cię zaciekawił. Skoro tak, to przekonaj się sam (https://paudio.pl/pl/produkty/glosniki-ppoz/), że odmienne portale także mają istotne wiadomości.

Bez względu na to, na czym zostanie on zrobiony jest wyjątkowo trwały, nawet użytkowanie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych nie zniszczy dobrze naniesionego nadruku, dlatego też maszyna do koszulek to rzecz warta zakupu - bardzo dobra strona.
2021/07/30, 08:21:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.