Obowiązkowe oprzyrządowanie auta w naszym kraju

Oprzyrządowanie samochodu to czynnik, jaki ma nie tylko istotny wpływ na wygodę poruszania się po szosie, lecz także na bezpieczeństwo pasażerów oraz kierowcy.


W związku z tym, każdy wóz zarejestrowany w Polsce musi mieć obowiązkowe oprzyrządowanie, które jest konieczne w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.
pasy mocujące
Admin: Alexander Nie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Apteczka samochodowa - obowiązkowe zaopatrzenie w każdym samochodzie

pierwsza pomoc
Admin: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wszelki kierowca, posiadający samochód, ma obowiązek pomnieć o tym, że apteczka samochodowa to niezbędne, wręcz zasadnicze zaopatrzenie samochodu! Z apteczki samochodowej możemy skorzystać my sami, niemniej jednak nie wozimy jej tylko dla siebie.


Pierwszym obligatoryjnym elementem wyposażenia auta będzie gaśnica z homologacją o pojemności nie mniejszej niż 1 kg. Jej kupno to koszt w granicach 20 zł. Kierowcom, którzy zbagatelizują tę sprawę oraz nie wyekwipują swojego pojazdu w gaśnicę o należytej pojemności, zagraża kara w postaci grzywny do nawet pięciuset zł. Gaśnica samochodowa powinna mieć także aktualne badanie techniczne, jakie ma miejsce raz na rok, jednak policja nie ma prawa karać Was za niedopilnowanie owej czynności.


dane
Admin: RHEINZINK


Ostrzegawczy trójkąt jest to następny przedmiot, który wchodzi w skład obowiązkowego ekwipunku samochodu w naszym kraju. On również musi mieć homologację. W wypadku ostrzegawczego trójkąta karze podlega nie wyłącznie jego brak, ale także nienależyte zastosowanie. Mnóstwo osób w swym samochodzie wozi też takie obiekty jak apteczka, kamizelka odblaskowa, zapasowe koło, lewar, pasy mocujące przedmioty transportowane w bagażniku czy linę holowniczą. Tak naprawdę te dodatki nie zostały wyszczególnione w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury dotyczącego niezbędnego wyposażenia samochodu, stąd ich brak nie będzie w żaden sposób karany.


Należy jednak pamiętać, że to niebywale ważne obiekty, jakie niejednokrotnie dopomogły wielu kierowcom wyjść z zawiłej sytuacji, stąd warto mieć je w swym wozie.
2020/06/03, 07:49:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.