Jak zacząć hodować papugi?

Na początku trzeba zadecydować jaką parę papug kupić oraz do jakiego celu przeznaczyć je. Jest to ważne albowiem, od tego zależy wiek papugi jaką zamyślamy nabyć.


W celu oswajania papugi, powinniśmy kupić jak najmłodszego osobnika, który dopiero co opuścił lęgową budkę.
W tym wieku mała papużka zaczyna poznawać świat, oraz prędko się uczy. Dzięki czemu najprościej ją w owym okresie przyzwyczaić do człowieka. W przypadku planowania hodowli ptaszków, trzeba zakupić minimum 3 pary młodych dobranych lęgowych par. Warto zapewnić im osobne klatki. Poza lęgowym sezonem, ptaki muszą mieć możność wylatania się.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to wejdź na ten link - to niezwykle wciągająca treść (https://zabudowy-samochodowe.pl/male-samochody-uzytkowe/), która także będzie warta Twojego zainteresowania.

Możemy im to umożliwić, wpuszczając je na ten okres np. do woliery, w którym to miejscu mogą swobodnie latać.


Mając już rozpoczętą hodowlę możesz zająć się doborem poszczególnych ptaków celem osiągnięcia przez papugi pożądanych przez nas kolorów, wzorów upierzenia ITp. Długa droga czeka każdego kto chciałby się zająć ingerencją w genetyczne zmiany oraz ich kontrolę, acz warto się w to pobawić, gdyż może przynieść to wiele radości.


Z Fix All High Tack szybko i łatwo przykleimy lustro
Admin: Pegasus PR
Na podstawie danych z: Pegasus PR


Dla debiutantów polecam kupić papugi faliste bądź nimfy. Są to proste w hodowli, nadzwyczaj żywe papużki, możemy je nauczyć gwizdania a także kilku łatwych słów. Najlepszym pożywieniem jest ziarno określone dla konkretnego gatunku papużek.

Przedstawiana kwestia okazała się dla Ciebie przydatna? W takiej sytuacji sprawdź poza tym inne podobne wpisy i przeczytaj więcej wskazówek (https://mcrsklep.pl/pl/modul-linii-bocznej-mcr-elm).

Jeżeli idzie nam jedynie o oswojenie, najłatwiej jest wybrać jak najmłodszą papużkę, jaką musimy dokarmiać ręcznie.
Kupujmy samczyki, dlatego że samiczki mogą składać jajka które będą wysiadywać a w owym czasie są niezwykle złośliwe. Wśród papug falistych jest paręnaście odmian.
2021/04/28, 19:38:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.