Wspaniała i bardzo solidna – firma Hyundai. Jaka jest historia tego przedsiębiorstwa, jak prezentuje się w dzisiejszych czasach?

Pierwsze chwile przedsiębiorstwa Hyundai sięgają już 1947 roku. Firma została powołana do życia przez Chung Ju-Younga, choć przede wszystkim był to koncern budowlany o nazwie Hyundai Engeenering and Construction.


salon hyundai wrocław
Admin: Maurice Velati
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Serwis wózków widłowych
Admin: Bob Adams
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Żurawie budowlane - zakup czy wynajem żurawia?

dźwig
Admin: Paul Sableman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Żurawie budowlane to aktualnie najokazalsze maszyny robocze, jakie mamy sposobność spotkać w naszym otoczeniu. Ten widok jest popularny zwłaszcza w wielkich aglomeracjach miejskich, gdzie ilość przeprowadzanych przedsięwzięć z udziałem żurawi jest bez wątpienia największa. Na każdym kroku można zobaczyć place budowy, gdzie montowane są nie jeden, a kilka żurawi.


Na tamte czasy był to znaczący koncern budowlany w Korei Południowej. Dopiero w 1967 powołano spółkę Hyundai Motor Company, której najważniejszym powodem działalności została produkcja samochodów.


W firmie Hyundai zdawano sobie sprawę, że wyłącznie wspólna praca z znaczącym partnerem pozwala na błyskawiczne zaistnienie na konkurencyjnym rynku motoryzacyjnym. Z tego więc powodu, bardzo szybko, bo już w kolejnym roku istnienia firmy nawiązano współpracę z Fordem. Pierwszym pojazdem robionym przez przedsiębiorstwo Hyundai był model Cortina.

Ciekawią Cię prezentowane informacje? Wejdź na nowy wpis a z pewnością dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

Wspólna praca była korzystna, bo przetrwała aż do 1985 roku. Równocześnie przez ten czas, Hyundai prowadził prace nad własnym projektem. Rezultaty były błyskawicznie, bo już w 1974 roku w czasie targów motoryzacji w Turynie ujawniono pierwszy samodzielny model – Hyundai Pony.


Na Stary Kontynent Hyundai wkraczał powoli. Pierwszy raz na starym kontynencie zaprezentowano Hyundaia w trakcie trwania wystawy motoryzacyjnej w Brukseli w 1989 roku. Zaś już pod koniec tego roku, w Belgii i Holandii pojawiły się pierwsze przedstawicielstwa Hyundaia. Mimo to dopiero w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Hyundai zaczął bardziej energicznie podbijać Europę. Dalsze wydarzenia potoczyły się już szybko, bo już w 1995 roku Europa stała się ogromnym rynkiem zbytu dla tej koreańskiej marki. Na początku tej dekady do najistotniejszych importerów zalicza się Stany zjednoczone, Kanadę, ale i Polskę. Nieprzypadkowo w Polsce można spotkać mnóstwo salonów i serwisów Hyndaia, jak salon hyundai Wrocław czy serwis hyundai Wrocław.


Współcześnie modele Hyundai ma już zapewnionąpozycję na rynku samochodowym.


Koreańska firma zwraca uwagę jednak nie tylko na stan sprzedaży. Stale rozwija i dokonuje innowacji nad swoją gamę modelową, w jej asortymencie znajdziemy auta osobowe, modele terenowe, autobusy i pojazdy dostawcze.

Myślisz, że masz więcej pytań? (https://autolawety.pl/) Zatem śpieszymy poinformować Cię, że w każdej chwili możesz się z nami kontaktować. Z przyjemnością odpiszemy na każdą wiadomość.

Hyundai udoskonala również swoje modele pod względem bezawaryjności.
2021/06/05, 08:17:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.