Jakie mamy typy wózków jezdniowych i do jakich zadań są one wykorzystywane? Co warto o tym wiedzieć?

Wózki widłowe jezdniowe to dosyć zróżnicowana dziedzina maszyn stosowanych w transporcie wewnątrzzakładowym. Takim wózkiem nazywamy pojazd kołowy o ruchu przerywanym oraz o ograniczonym zasięgu, jaki jest przystosowany do podnoszenia, pchania, ciągnięcia czy uniesienia. Takim wózkiem bez komplikacji możemy układać w stosy różnorodne typy ładunków. Wózki jezdniowe sterowane są przez operatora który idzie obok wózka, lub jadącego bezpośrednio na nim.


Są bardzo różne modele wózków, dzięki jakim praca może być bardzo skuteczna. Dość powszechne są rodzaje unoszące z podestem dla operatora. To rodzaje wózków, na jakie ładunki ładowane są ręcznie lub za pomocą urządzeń mechanicznych, które nie mają związku z samym wózkiem. Służą właściwie do poziomego transportu ładunków na dalsze odległości w transporcie wewnątrzzakładowym.
magazyn
Na podstawie danych z: http://sxc.hu/

Cechą dość znaczącą tych wózków jest siła i nośność uciągu. Części do wózków widłowych takiego typu bezproblemowo można dostać, bo jest to jeden z najbardziej popularnych modeli, bardzo często wykorzystywany do dużej ilości zadań. Wózki ciągnikowe i pchające są to wózki które są przeznaczone do ciągnięcia lub (kliknij po szczegóły) pchania innych wózków nienapędzanych, na przykład wózki bagażowe. Charakteryzują się znaczącą siłą uciągu, małymi wymiarami gabarytowymi i dużą zwrotnością. W takiej dziedzinie również trzeba wspomnieć o wózkach specjalnych, jakich konstrukcja jest w najwyższym stopniu dopasowana do specjalnych indywidualnych warunków użytkownika. Wózki podnośnikowe to urządzenia transportu wewnątrzzakładowego, są one wykorzystywane do pionowego lub poziomego transportu ładunków. Umożliwiają na składowanie ładunków na różnorodnych wysokościach, w granicach zdefiniowanych ich konstrukcją.


Warto również powiedzieć o wózkach z bocznym mechanizmem podnoszenia. Powinny być wysuwane albo wciągane wzdłuż wózka. Dzięki tego rodzaju konstrukcji możliwe jest pobieranie, podnoszenie oraz spiętrzanie ładunku wzdłuż jednego boku wózka. Zawsze gdy kupujemy wózek zwróćmy uwagę, jaką on ma gwarancję, jak jest wytrzymały, a również czy na przykład opony do wózków (http://www.poltrading.com.pl/) widłowych są bezproblemowo dostępne. Dzięki temu będziemy gotowi na różne kłopoty. Lepiej wcześniej wiedzieć, z jakiego rodzaju sprzętem mamy do czynienia, by później nie mieć dodatkowych problemów.
2018/08/31, 07:21:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.