Które samochody są na ogół dobierane do tuningu i które części można w nich odmienić?

Zgodnie z tym co wiadomo każdy stosunkowo młodzieńczy wielbiciel automobilizmu marzy o swym aucie. A gdy już otrzyma swe upragnione 4 kółka, chce ponadto jeszcze trochę przy nim pogrzebać tak, żeby rezultat końcowy stał się jak najbliższy jego oczekiwaniom.
malunek - samochód
Admin: Daniel Jolivet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jednym z najczęściej obieranych poprzez takowe persony samochodów jest BMW E36 tuning. Wyczynowa konwencja tej firmy, idealne atuty jezdne, niezawodne podwodzie, trwałe silniki oraz napęd na tylne koła to tylko niektóre powody, dla jakich tak często prowadzi się BMW E36 tuning. Nie bez wymowy jest także cena auta. Modele z początku wiosen 90-tych można kupić już poniżej pięciu tys. złotych, przy czym ich stan techniczny zdarza się - łagodnie rzecz ujmując - różny. Modele z ostatniego roku produkcji BMW E36 tuning (zweryfikuj przyciemnianie szyb przednich na s-performance.pl...) mogą zaś kosztować już ok. 40 tysięcy zł. Takowy BMW E36 tuning najczęściej realizowany jest na styl tak zwany germański, czyli taki, aby stał się jak najbliższy oryginału. Zezwala się niewielkie zmiany, przykładowo małe obniżenie zawieszenia, jednak większe ingerencje nie są w grupie dobrze oceniane.


Odmiennym autem chętnie dobieranym do przeróbek jest Vw Passat B5 tuning. W tym wypadku można zmienić przykładowo hamulce, światła czy elementy systemu wydechowego. W takim samochodzie producent mógłby zamontować do wyboru przykładowo silnik 2,8V6 czy 1,8 TURBO.
W ramach tuningu Passata B5 do tego pierwszego silnika także można by dołączyć kompresor, co w efekcie przyniesie nam silnik 2,8 TURBO. Z uwagi na niezwykle dużą siłę (ok. 400 koni mechanicznych) przejażdżka autem z takim silnikiem jest zalecana głównie na torze.
2022/09/14, 07:38:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.