Zawieszenie jako najistotniejszy system w jakimkolwiek pojeździe

W obecnych czasach samochodom osobowym stawia się sporo żądań, i dlatego uwzględniać one muszą różne potrzeby kupujących i rozmaite warunki na drogach.
zawieszenie
Admin: .oO( Stephan (-_-) )
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


artykuły do sprzątania
Admin: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zawieszenie to jeden z najistotniejszych układów w każdym aucie, szczególnie ze względu na jego wpływ dla bezpieczeństwa kierującego i pasażerów. To właśnie od niego jest zależny też w dużej mierze komfort i wygoda. Zawieszenie to mechanizm złożony z wielu kooperujących i zespolonych ze sobą podzespołów. Jest to system części sprężystych, oraz wiążących je części, łączących w sobie konstrukcję nośną pojazdu z jego kołami. Większość istniejących systemów zawieszenia można podzielić na zależne i niezależne. W tych zależnych koła danej osi są złączone ze sobą na stałe. Obudowa mostu rusza się wraz z kołami, co narzuca zapewnienie właściwej ilości miejsca na pionowe przesunięcia. W zawieszeniu zależnym koła frontowej i tylnej osi działają równocześnie na siebie ze względu na to, że są złączone za pomocą jednego z fragmentów zawieszenia np. resora piórowego. To rozstrzygnięcie znajdziemy najczęściej w samochodach ciężarowych, albo terenówkach. Natomiast w zawieszeniu niezależnym każde koło samochodu przesuwa się niezależnie jedno od drugiego.

Dużo ludzi szuka interesujących danych na ten temat temat. Niezłym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (https://www.lontex.pl/oddzialy-serwisowe). Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

W przeciwieństwie do zawieszeń zależnych mają one podwyższoną liczbę elementów prowadzących koła i są szeroko używane w autach osobowych.
W ich skład wchodzą takie części jak wahacze, drążki skrętne i reakcyjne, resory, stabilizatory, także amortyzatory.


Niestety nie jest wykonalne utworzenie jednego, wszechstronnego modelu budowy zawieszenia dostosowanego do potrzeb każdych kierowców.
2022/02/03, 07:30:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.