Jakiego rodzaju samochody nie muszą już przechodzić okresowych badań technicznych?

Każdy posiadacz samochodu albo skutera musi cyklicznie robić badania techniczne swojego pojazdu. Obowiązek taki dotyczy także autokarów czy naczep.


stacja kontroli pojazdów
Admin: Event4x4


Sprawdza się w taki sposób, czy dany samochód zapewnia bezpieczeństwo posiadaczowi i innym użytkownikom drogi.


Takie badanie mogłaby wykonać dowolna stacja kontroli pojazdów, która posiada tzw. ścieżkę diagnostyczną. Żeby zagwarantować najwyższą jakość usług, dowolna stacja powinna zostać zaopatrzona w najwyższej klasy sprzęt.

Kliknij ten link i sprawdź tu maty bagażnikowe podobne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zaintrygują, więc nie wahaj się zbyt długo:)

Należałoby wspomnieć, że sam przegląd techniczny jest płatny a cena jest zależna od typu auta. W przypadku aut osobowych jest to 98 złotych. Jeżeli ponadto samochód posiada instalację gazową, konieczna jest dopłata w kwocie 63 zł. Warto również dodać, że częstotliwość sezonowych badań technicznych jest zależna od wieku samochodu. Po kupnie fabrycznie nowego samochodu pierwsze badanie techniczne przeprowadza się przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji (wyjątkiem są auta seryjnie zaopatrzone w instalację LPG, jakie należałoby kontrolować corocznie).


Kolejne robi się przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od daty przeprowadzenia poprzedniego badania. Po tym czasie każde kolejne badanie techniczne przeprowadza się co rok. W praktyce oznacza to, że właściciele samochodów 5-letnich oraz starszych zobowiązani są do stawiania się w stacji kontroli pojazdów raz do roku. Wyjątkiem są samochody 25-letnie i starsze, jakie po otrzymaniu statusu pojazdu zabytkowego nie przechodzą kolejnych badań technicznych.


Może zainteresują ciebie także

Przewożenie osób autokarem jako odpowiednia forma działalności dla ludzi lubiących jazdę autami i autobusami.

bus
Przewóz osób daje niezmiernie bogate możliwości komunikacyjne dla ludzi. Istnieje bardzo wielkie zapotrzebowanie na usługi powiązane z przewozem jak np. wynajmem środków transportu typu busy, autobusy, autokary. Usługi przedsiębiorstw przewozowych dają możliwość w sprawny sposób dowieść podróżującego i ładunek do danego miejsca na terenie państwa oraz poza jego granicami. Biorąc pod uwagę ciągle rozwijającą się i doskonaloną sieć dróg, transport również przewozy ludzi, wciąż ulegają zmianom a też sprzyjają dogodniejszym i sprawniejszym warunkom podróżowania. Bezpieczeństwo i luksus podróży to dzisiaj norma w przewozach osobowych.


Jako że takich stacji jest dość dużo, ich właściciele motywują do korzystania właśnie z ich propozycji poprzez przeróżne świadczenia, przykładowo przez możliwość bezpłatnego korzystania z myjni.
2021/12/16, 07:31:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.