Ważne newsy o branży transportowej w Polsce

Na terenie każdego państwa, niezależnie od zamożności, wzrostu gospodarczego, stanu dróg czy ustroju politycznego, jest transport publiczny. Jedyna, ale kluczowa różnica polega na tym, iż w jednym kraju ta gałąź transportu sprawuje się wspaniale, natomiast w innym prawie go nie ma, więc ludzie najczęściej korzystają ze swoich sposobów, z transportem prywatnym na czele. A jak się ma sytuacja w Polsce?
W Polsce niestety dotyka nas choroba poprzedniego systemu, którą jest brak modernizacji. Mowa oczywiście o PKP. W zależności od regionu, rodzaju połączeń i innych najważniejszych czynników (na przykład, infrastruktury w przeszłości) sytuacja wygląda raz lepiej, raz gorzej. W jednym miejscu sytuacja się poprawia, za to w innym jest gorzej niż za komuny. Zmiany nie są więc systemowe. Niegdyś mieliśmy wiele połączeń, ale nie było też tyle samochodów.
transport
Admin: Jean-Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Teraz mnóstwo ludzi posiada auta, zatem niektóre połączenia są martwe i nie zarabiają na siebie.

Może zainteresują ciebie także

Konserwacja samochodu w stolicy Dolnego Śląska – kilka informacji

czerwony samochód
Admin: Curtis & Renee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dla osób, jakich ciekawi dobry car detailing Wrocław okazuje się być doskonałym miastem. Bez żadnych kłopotów odnajdzie się tutaj firmy, jakie oferują tego rodzaju usługi na wysokim poziomie. Wystarczy jedynie trochę poszukać. Bez wątpliwości warto oddać samochód w dobre ręce, by następnie prezentował się on nader intrygująco.


Dzieje się tak samo w przypadku Polskiej Komunikacji Samochodowej (PKS). Są dworce straszydła, inne już nie istnieją, a jeszcze inne są wyremontowane, świadczy to jednak o braku systemowego pomysłu na tego typu działalność. Tę lukę wypełnili prywatni przewoźnicy, którzy świadczą swoje usługi nie tylko na ternie Polski, oferują oni także wyjazdy za granicę. Masowa turystyka zarobkowa Naszych Rodaków najbardziej zaś wpłynęła na branżę lotniczą. Niedrogie loty, szybkość dotarcia na miejsce oraz wygoda, to najważniejsze czynniki, dla których Polacy tak pokochali ten rodzaj transportu się z miejsce na miejsce. Trend ten będzie wzrastał, obecnie podróżowanie samolotem po Polsce jest dość drogie, ale i to powoli się zmienia.
transport
Admin: Alan Wilson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli mówimy o transporcie powinniśmy także zwrócić uwagę na to, że czy to zbiorowy transport (PKP, PKS), czy specjalistyczny, to branża, która rozwija się zdecydowanie lepiej w sektorze prywatnym. Weźmy na dobry przykład taki transport (zobacz transport paletowy) chłodniczy w Polsce. Ta branża rozwija się w naszym państwie zdecydowanie lepiej. Te specyficzne usługi świadczone są przez profesjonalne firmy (np. posiadające bazę samochodów z agregatami chłodniczymi, w których temperatura zmienia się od – 25 do + 25 stopni. Dostępne są też takie do minus 75 stopni Celsjusza. To akurat specjalne samochody do przewożenia tak zwanego „suchego lodu”. Poza tą branżą, istnieje wiele innych, w których transport jest kluczowy.
2022/05/13, 07:04:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.