Funkcja przenośników ślimakowych w transporcie technologicznym

Wszelkie procesy na produkcji nie mogłyby się obejść, bez odpowiedniego transportu technologicznego. Podstawowym jego zadaniem jest przemieszczanie następnych wyrabianych elementów na właściwe stanowiska, gdzie poddawane są one kolejnym procesom technologicznym.


Profesjonalnie zaplanowane i poskładane systemy transportu technologicznego gwarantują pożądaną wydajność, oczekiwaną jakość i bezpieczne warunki pracy. Rozróżniamy przeróżne rodzaje systemów transportu. Do najczęściej stosowanych możemy zaliczyć między innymi transport z napędem mechanicznym albo ręcznym. Mogą być one również zawieszane na odpowiedniej konstrukcji wsporczej. Wyjątkowo często stosowane są systemy podłogowe, które korzystają ze odpowiednich wózków. Są także łańcuchowe i rolkowe.

przenośnik ślimakowy
Na podstawie danych z: http://www.promus.katowice.pl/
Czasami wykorzystuje się także przenośniki ślimakowe . Są to urządzenia, które stosuje się do transportu zbóż lub innych materiałów sypkich na niewielkie odległości. Wyróżnia się parę rodzajów takich przenośników. Przenośniki które mogą zmienić położenie pozwalają na poruszanie nim podczas pracy. Dzięki doskonałej konstrukcji i rozmaitym częściom dodatkowym, które wspomagają pracę, jest to doskonałe narzędzie, używane w wielu gospodarstwach i zakładach z innych branż. Takie przenośniki (skorzystaj z promocji na przenośniki rolkowe- www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne/) pozwalajprzenośniki - złap okazje na http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/: http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/ -enie kąta odchylenia.


Istnieją również przenośniki w pionie które montuje się na stałe, przystosowane do pracy przy ścianach budynków, zbiorników oraz pozostałych obiektów użytku przemysłowego. Jest to ogromna zaleta tego przenośnika, gdyż zabiera bardzo niewiele miejsca i może być elementem systemu technologicznego. Może być także sprzęgnięty z innymi przenośnikami.
Bardzo popularne w różnych magazynach są również przenośniki poziomie. Pozwalają one na zastosowanie wielu zsypów i nasypów, które można sterować manualnie lub elektrycznie.
Zastosowanie przenośników ślimakowych w ciągach transportu technologicznego to same zalety. Przenośniki PROMUS zapewniają wielką wydajność oraz małe zapotrzebowanie mocy, a także niskie koszty zakupu oraz eksploatacji w porównaniu z innymi urządzeniami.
2021/05/27, 14:15:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.