Jakie sprzęty i urządzenia są obecnie używane w drogowym budownictwie.

Budowa nowej drogi wiązać się będzie z koniecznością realizacji wielu różnych robót. Oczywiście wszystko będzie się zaczynać na kartce papieru, gdzie architekci i projektanci wytyczają dokładny przebieg trasy, projektują niezbędne przejazdy i mosty, a także dokładnie ustalają, z jakiego surowca ulica będzie zbudowana.
Kolejnym etapem jest wyznaczenie przebiegu nowej trasy w terenie. Już wtedy często zajdzie konieczność wykonania sporej ilości robót, to znaczy powycinania krzewów, zasypania wszystkich nierówności, a także czasami zburzenie budynków. Do tych wszystkich prac będą potrzebne porządne maszyny, za pomocą jakich wszystko zrobi się szybko i sprawnie. Przy robotach związanych z niwelacją i wyrównywaniem zagłębień bardzo dobrze będą się sprawdzać koparki i spychacze, i to przeważnie w wersji ciężkiej, przeznaczonej do takich prac budowlanych.
Wiertnice
Admin: kees torn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Maszyny stosowane na budowach są znacznie większe i silniejsze od tych spotykanych na przykład przy niedużych budowach, w takim przypadku czas odgrywa kluczową rolę i wszystko, co się da, powinno być wykonane szybko i sprawnie. wiertnica

Może zainteresują ciebie także

Usługi łączące się z obróbką cieplną metali – kilka ważnych wiadomości

Wyżarzanie
Admin: Aaron Muszalski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Działania jak np. wyżarzanie nie są najbardziej popularne. Czynność ta będzie najpewniej znana zaledwie grupce profesjonalistów. Cały proces odbywa się w wyżarzarce. Graniczna temperatura opisywanego sprzętu zbliża się do ponad tysiąca stopni. Czynność ta polega na rozgrzaniu elementów stalowych do określonego pułapu, zaś następnie powolnym zmniejszaniu temperatury.


Po wstępnym przygotowaniu obszaru budowy przychodzi czas na rozpoczęcie właściwych prac. W miejscu, gdzie przebiegała będzie ulica kładzie się kolejne, zgodne z planem warstwy, a równocześnie wykonuje się sporo pomocniczych prac, koniecznych do późniejszego dobrego funkcjonowania całej drogi. Na tym etapie często stosowana bywa wiertnica, to znaczy sprzęt konieczny do zrobienia otworu w podłożu. Wiertnice przeważnie mają kształt dużego wiertła mającego określoną średnicę, jakie zamontowane jest razem z silnikiem go kręcącym na specjalnym podeście. Zobacz również:
Oprócz wyżej wskazanych urządzeń używane są także ciężarówki do przewozu ziemi i kamieni, a także walce i młoty do ugniatania podłoża. Z powodu tego, że każdy przestój jakiejkolwiek maszyny może się wiązać ze sporymi opóźnieniami, to firmy budowlane chcą, żeby producent narzędzi i maszyn budowlanych zagwarantował ich odpowiednią jakość.
2018/12/04, 07:52:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.