Niewielki poradnik dla żółtodziobów - jakie teraz mamy techniki cięcia stali i którą z nich najlepiej wybrać?

Dla wszystkich osób niekoniecznie zorientowanych w kwestiach budowlanych postanowiliśmy przygotować cykl artykułów na takie właśnie tematy. Jeżeli szukasz rady dotyczącej przykładowo tego, jakich surowców używać do budowy nowego domu albo w jaki sposób tnie się stal, wówczas nasz cykl tekstów przeznaczony jest na pewno właśnie dla Ciebie. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jakie dzisiaj stosuje się techniki przecinania stali, a dodatkowo odpowiemy na pytanie, czy każdy rodzaj stali da się przeciąć w każdy sposób.

cięcie stali
Admin: Carl Wycoff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Cięcie stali w teraźniejszych czasach może odbywać się dwoma sposobami - za pośrednictwem lasera albo przy wykorzystaniu wody. Nie da się ukryć, że każdy z tych sposobów ma swoje wady, ale również i plusy. Nie każdy z nich będzie właściwy do każdego typu stali, dlatego kategorycznie najlepiej będzie najpierw najlepiej zorientować się, jaki sposób będzie odpowiedni do rodzaju blachy, który akurat posiadasz czy który zdecydowałeś się kupić. Dla przykładu blachy kwasoodporne są tak twarde, że nie każda metoda przecinania stali będzie dla niej odpowiednia.

Właściwie najbardziej popularną metodą jest teraz cięcie stali za pomocą strumienia wody. Dobrze jednak w takich wypadkach sprawdzić dokładnie, czy strumień wody poradzi sobie z danym typem stali i czy cięcie stali za pośrednictwem strumienia wody niewątpliwie będzie opłacalne. W przypadku bowiem, kiedy masz stal trochę grubszą niż 5 - 8 milimetrów, wówczas cięcie (stal kwasoodporna) za pośrednictwem wody może nie zdać egzaminu. Woda sprawdza się doskonale w przypadku kiedy masz do czynienia z dość cienką stalą. Wtedy cięcie (zobacz nasz serwis www) za pomocą strumienia wody bez wątpienia będzie najlepszym pomysłem.

Jeżeli cięcie za pośrednictwem wody nie sprawdza się w przypadku Twojej stali, wówczas powinieneś zdecydować się na cięcie za pomocą lasera albo plazmy. Wtedy musisz liczyć się z tym, że straty materiału są dość wysokie, dlatego niewątpliwie musisz zakupić nieco większy arkusz stali niż potrzebujesz. W takich przypadkach dobrze będzie zdać się na pomoc profesjonalisty - jeśli przedstawisz swoją sytuację w sklepie i powiesz konkretnie, czego potrzebujesz, wówczas z pewnością ktoś najlepiej poradzi Ci, jakich wymiarów arkusz stali musisz wybrać. Autor: Producent stali nierdzewnej BTH
2020/01/20, 16:22:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.