Jaka folia jest obecnie najlepsza do owijania palet?

Towary, które są przewożone na paletach muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed każdym rodzajem uszkodzeń. Szkodliwe mogłyby być wszystkie uszkodzenia albo oddziaływanie warunków atmosferycznych.


Podstawowym sposobem takiego zabezpieczenia jest owijanie palety w folię polietylenową stretch.
Co ciekawe, jest ona najefektywniejszą i zarazem najmniej kosztowną obecną w sprzedaży folią. Charakteryzuje ją bardzo duża gibkość, duża odporność na oddziaływanie pary wodnej, sole, kwasy czy też zasady. Poza tym jest ona dość wytrzymała na małe temperatury. Do sprawnego zabezpieczania palety służą specjalne owijarki palet. Niezwykle usprawniają one proces foliowania palety. Możliwa jest przy ich zastosowaniu niezwykle efektywna paletyzacja, co często wykorzystują centra dystrybucyjne, które wymagają efektywnych rozwiązań.


zawias
Na podstawie danych z: pixabay.com


technologia
Admin: Jean-Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


pora na rozliczenie PIT
Admin: Lucas Hayas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Są wykorzystywane one do maszynowego owijania palet przy pomocy folii stretch a działają one w cyklu półautomatycznym lub [alufinish] mechanicznym. Jeżeli jakaś firma zamierza kupić owijarkę do palet, za uzgodnioną cenę otrzymuje samo urządzenie (również jego transport), instalację oraz szkolenie dla PRacowników. W czasie trwania tych szkoleń przekazywana będzie potrzebna wiedza dotycząca funkcjonowania tego typu urządzeń. Są one w stanie nie tylko bardzo zintensyfikować foliowanie, ale również prawie trzykrotnie szybciej rozwinąć folię, co ma znaczny wpływ na cenę foliowania. Obliczenia wskazują, że stosowanie owijarki to oszczędność ok. 70 % folii.
Owijarka poza tym wpływa na skracanie czasu pracy członków personelu magazynu. Z owijarki półautomatycznej mogą z kolei skorzystać firmy, które nie potrzebują dużej skuteczności foliowania.
2020/10/16, 08:33:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.