Jak można by zagwarantować sobie bezpieczeństwo na śliskiej posadzce?

Wg pewnego znanego stwierdzenia, najwięcej wypadków zdarza się we własnym mieszkaniu. Jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc jest łazienka, w której przez wzgląd na obecne tam warunki można w bardzo łatwy sposób się zwyczajnie poślizgnąć i przewrócić.
hybrydowy napęd
Admin: Falcon® Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


opony - odzwierciedlenie
Admin: włodi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z tego też powodu, aby uniknąć tego rodzaju okoliczności, bardzo popularne są specjalistyczne dywaniki.

Zachęcamy Cię do przejrzenia kolejnego postu na ten temat - tam odnajdziesz ważne wiadomości. Więc idź do serwisu wynajem samochodu i ciesz się nimi.

/J]

Ich spodnia część jest stworzona z gumy, dzięki czemu niezwykle rośnie współczynnik tarcia, który ma duży wpływ na przesuwanie się dywanika po posadzce. Tego typu dywaniki przeciwślizgowe są zazwyczaj sprzedawane w zestawach złożonych ponadto z dwóch albo trzech elementów. Poza większym dywanikiem mającym rozmiar ok. 50x80cm, a który zazwyczaj kładzie się na środku łazienki, taki komplet zawiera jeszcze mały okrągły element pod szczotkę sedesową i część przyczepianą na deskę sedesową. Większość tego typu dywaników jest wyprodukowana z odpornych na wycieranie materiałów sztucznych. Mają one przeróżne barwy, które można by bez najmniejszego problemu dopasować do wystroju łazienki. Na rynku są poza tym dywaniki przeciwpoślizgowe wykonane z bawełny, jednak trochę przyjemniejsze w dotknięciu są te, do produkcji których wykorzystano dzianinę futerkową.


Niezwykle zbliżonym rozwiązaniem są również maty przeciwślizgowe. Zależnie od danego modelu, można je wykorzystać na podłodze w kuchni lub w łazience. Są także takie, które mają chronić przed poślizgiem w brodziku czy też w wannie.
Zarówno te, jak i podłogowe, mogą być sprzedawane wg określonych rozmiarów lub być cięte na konkretny podany przez odbiorcę wymiar. Dywaniki przeciwślizgowe natomiast są zazwyczaj proponowane w standardowych wymiarach, np. 75x45 lub 100x70cm.
2018/12/15, 10:19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.