Jak można by zagwarantować sobie bezpieczeństwo na śliskiej posadzce?

Wg pewnego znanego stwierdzenia, najwięcej wypadków zdarza się we własnym mieszkaniu. Jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc jest łazienka, w której przez wzgląd na obecne tam warunki można w bardzo łatwy sposób się zwyczajnie poślizgnąć i przewrócić.


hybrydowy napęd
Admin: Falcon® Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


opony - odzwierciedlenie
Admin: włodi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z tego też powodu, aby uniknąć tego rodzaju okoliczności, bardzo popularne są specjalistyczne dywaniki.


Ich spodnia część jest stworzona z gumy, dzięki czemu niezwykle rośnie współczynnik tarcia, który ma duży wpływ na przesuwanie się dywanika po posadzce. Tego typu dywaniki przeciwślizgowe są zazwyczaj sprzedawane w zestawach złożonych ponadto z dwóch albo trzech elementów. Poza większym dywanikiem mającym rozmiar ok.

Zaintrygował Cię nasz artykułu? Zatem zachęcamy Cię - wejdź na nową witrynę i dokonaj oceny naszych starań. W razie jakichkolwiek niepewności - pytaj!

50x80cm, a który zazwyczaj kładzie się na środku łazienki, taki komplet zawiera jeszcze mały okrągły element pod szczotkę sedesową i część przyczepianą na deskę sedesową. Większość tego typu dywaników jest wyprodukowana z odpornych na wycieranie materiałów sztucznych. Mają one przeróżne barwy, które można by bez najmniejszego problemu dopasować do wystroju łazienki. Na rynku są poza tym dywaniki przeciwpoślizgowe wykonane z bawełny, jednak trochę przyjemniejsze w dotknięciu są te, do produkcji których wykorzystano dzianinę futerkową.


Może zainteresują ciebie także

Pojemniki, jakie będą użyteczne w licznych branżach przemysłu.

pojemniki
Admin: Myin.pl
Na podstawie danych z: Myin.pl
Jeżeli chodzi o opakowania, jakie okażą się przydatne w licznych dyscyplinach przemysłu to robi się je z różnych materiałów. Zawsze natomiast wszystko dostosowane jest do tego, by było funkcjonalne. Dzięki temu, nie ma możliwości, by coś nie zaprezentowało się tak jak należy. Jest to szczególnie ważne, podczas gdy weźmie się przykładowo pod wzgląd wyroby spożywcze, bo to one muszą być higienicznie przechowane a także to w ich przypadku szczególnie ważne jest dokładne zabezpieczenie. Dlatego, projektanci opakowań typu pojemniki spożywcze mają obowiązek w trakcie ich dystrybucji skupiać się na tym, by etap wytwórczy był dokładny. To sprawi, że nie będzie kolejno powodów do obawiania się, że coś jest zrobione nie tak jak należy. Konsumenci nie będą się skarżyć, a żywność będzie przechowana w jak najlepszych warunkach. Nade wszystko natomiast akcentuje się to w tej chwili, gdy ważne jest dopilnowanie norm unijnych.


Niezwykle zbliżonym rozwiązaniem są również wykładziny samochodowe przeciwślizgowe. Zależnie od danego modelu, można je wykorzystać na podłodze w kuchni lub w łazience. Są także takie, które mają chronić przed poślizgiem w brodziku czy też w wannie.


Zarówno te, jak i podłogowe, mogą być sprzedawane wg określonych rozmiarów lub być cięte na konkretny podany przez odbiorcę wymiar. Dywaniki przeciwślizgowe natomiast są zazwyczaj proponowane w standardowych wymiarach, np. 75x45 lub 100x70cm.
2020/10/05, 08:13:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.