Jak można by zagwarantować sobie bezpieczeństwo na śliskiej posadzce?

Wg pewnego znanego stwierdzenia, najwięcej wypadków zdarza się we własnym mieszkaniu. Jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc jest łazienka, w której przez wzgląd na obecne tam warunki można w bardzo łatwy sposób się zwyczajnie poślizgnąć i przewrócić.


hybrydowy napęd
Admin: Falcon® Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


opony - odzwierciedlenie
Admin: włodi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z tego też powodu, aby uniknąć tego rodzaju okoliczności, bardzo popularne są specjalistyczne dywaniki.


Ich spodnia część jest stworzona z gumy, dzięki czemu niezwykle rośnie współczynnik tarcia, który ma duży wpływ na przesuwanie się dywanika po posadzce. Tego typu dywaniki przeciwślizgowe są zazwyczaj sprzedawane w zestawach złożonych ponadto z dwóch albo trzech elementów. Poza większym dywanikiem mającym rozmiar ok. 50x80cm, a który zazwyczaj kładzie się na środku łazienki, taki komplet zawiera jeszcze mały okrągły element pod szczotkę sedesową i część przyczepianą na deskę sedesową. Większość tego typu dywaników jest wyprodukowana z odpornych na wycieranie materiałów sztucznych. Mają one przeróżne barwy, które można by bez najmniejszego problemu dopasować do wystroju łazienki. Na rynku są poza tym dywaniki przeciwpoślizgowe wykonane z bawełny, jednak trochę przyjemniejsze w dotknięciu są te, do produkcji których wykorzystano dzianinę futerkową.


Może zainteresują ciebie także

Pojemniki, jakie będą użyteczne w licznych branżach przemysłu.

pojemniki
Admin: Myin.pl
Na podstawie danych z: Myin.pl
Jeśli chodzi o opakowania, które będą przydatne w licznych branżach przemysłu to robi się je z przeróżnych materiałów. Zawsze zaś wszystko przystosowane pozostaje do tego, aby było funkcjonalne. W skutek tego, nie ma mowy, aby cokolwiek nie zaprezentowało się tak jak powinno. Jest to bardzo znaczące, o ile weźmie się na przykład pod uwagę produkty spożywcze, gdyż to one muszą być higienicznie przechowywane oraz to w ich przypadku wyjątkowo liczy się dokładne zabezpieczenie. Z tego powodu, producenci opakowań takich jak pojemniki spożywcze mają obowiązek podczas ich dystrybucji skupiać się na tym, aby proces wytwórczy był dokładny. To spowoduje, że nie ma potem powodu do martwienia się, iż coś jest zrobione nie tak jak należy. Użytkownicy nie będą się skarżyli, a żywność będzie przechowana w jak najlepszych warunkach. Głównie natomiast podkreśla się to teraz, kiedy priorytetowe jest dopilnowanie regulacji Unii Europejskiej.


Niezwykle zbliżonym rozwiązaniem są również maty przeciwślizgowe. Zależnie od danego modelu, można je wykorzystać na podłodze w kuchni lub w łazience. Są także takie, które mają chronić przed poślizgiem w brodziku czy też w wannie.


Zarówno te, jak i podłogowe, mogą być sprzedawane wg określonych rozmiarów lub być cięte na konkretny podany przez odbiorcę wymiar. Dywaniki przeciwślizgowe natomiast są zazwyczaj proponowane w standardowych wymiarach, np. 75x45 lub 100x70cm.
2019/06/06, 08:31:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.