Jaki jest koszt zamontowania haka holowniczego i czy do dowolnego auta da się tego typu hak założyć?

Zamiast kupować pojazd ciężarowy, można by rozwiązać kłopot transportowania różnych przedmiotów w odmienny sposób. Konieczne będzie zamocowanie (jeśli go nie ma) zaczepu holowniczego do naszego samochodu.


Nawet z małego samochodu można by w tego typu sposób zrobić auto na wyjazd z całą rodziną.


osiedle
Admin: Vantage Development SA
Na podstawie danych z: Vantage Development SA


Może zainteresują ciebie także

Dla zmotoryzowanych

samochody
Admin: Azzazello
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Egzamin na prawo jazdy od niepamiętnych czasów był jednym z najmocniej stresujących zdarzeń. Ludzie wiedzą, że prawko w dzisiejszych czasach jest nieodzowne, z jednej strony podczas starania się o pracę, z drugiej w kwestii samowystarczalności życiowej – własny samochód to bowiem ogromna swoboda, nie jesteśmy zależni od kaprysów autobusów i tramwajów i dotrzemy wszędzie, gdzie tylko chcemy.


Na dowolnej stacji benzynowej lub w wypożyczalni przyczepka jest do wynajęcia. prawo jazdy kategorii B uprawnia do holowania autem każdej przyczepy (przejdź dalej przyczepy lekkie) w tym przyczepki kempingowej. Prawo jazdy kategorii B+E natomiast daje prawo do ciągnięcia przyczepki, która nie jest lekka i lawety. W pierwszej rubryce dowodu rejestracyjnego jest podana dozwolona masa przyczepki hamowanej, którą może ciągnąć pojazd. W rubryce drugiej z kolei jest miejsce na wpisanie dozwolonej zupełnej masy przyczepki niehamowanej, którą można podpiąć do samochodu. Przyczepka - (przyczepka do minikoparki) również posiada własny dowód rejestracyjny i w jego rubryce F.2. zamieszczona jest kompletna masa przyczepki, jaka nie może być większa niż ciężar samochodu. Przyczepka hamowana tym różni się od niehamowanej, że ma ruchomy trzpień, nad jakim jest dźwignia hamulca ręcznego. W przyczepie niehamowanej tego mechanizmu nie ma.


przyczepka
Admin: Patrick Bombaert
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jest możliwość zamontowania zaczepu do większości aut. Są to zazwyczaj małe pojazdy. Do nich zamocowanie zaczepu holowniczego będzie kosztować ok. 200 PLN. Będzie to wówczas tańszy odpowiednik. Za towar renomowanego wytwórcy będzie trzeba zapłacić ok. 450 PLN. Jeszcze drożej będzie wówczas, kiedy hak ma być zabezpieczony zamkiem. Istnieją nawet haki za dwa tysiące, ale to już jest górna granica ceny. Mieć w pamięci trzeba, żeby wybrać zaczep uznanego wytwórcy. Dużo niedrogich zaczepów posiada kiepskie zabezpieczenie antykorozyjne. Za zamontowanie haka w warsztacie motoryzacyjnym należy zapłacić około 200 złotych.


Posiadacze przyczepek kempingowych muszą pamiętać, że mają małe ograniczenia jeżeli chodzi o parkowanie przyczepy. Komplet auta z przyczepą można by pozostawić na jakimkolwiek parkingu, ale problem będzie po odłączeniu przyczepy od auta.
2018/06/20, 21:16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.