Dlaczego części zestawu rozrządu powinny być oryginalne?

Przy remontowaniu auta wiele razy stajemy przed koniecznością wyboru, czy powinno się nabyć część oryginalną, czy wystarczy tylko odpowiednik.


W rzeczywistości dobrze byłoby pójść na pewnego rodzaju kompromis, w formie zakupu elementów zarówno fabrycznie nowych, jak i nieoryginalnych.
zestaw rozrządu
Admin: Marty B
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Elementy tego typu jak np.

Jeżeli niniejszy artykuł Cię zafrapował, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik, ponieważ on także Cię zainteresuje - to niezwykle ważna strona (https://magazynauto.pl/wiadomosci/toyota-rav4-plug-in-hybrid-ceny-w-polsce,aid,536).

kompletny zestaw rozrządu, czyli rolki, pasek oraz napinacz czy też ew. pompa wody, muszą być oczywiście nie tylko oryginalne, lecz także regularnie serwisowane. Nie jest to tania czynność, gdyż jest ona związana z relatywnie znacznym kosztem zamiany takich części. Nie powinno się jednak oszczędzać przy ich wymianie, gdyż mogłoby się to bardzo szybko odpłacić pięknym za nadobne w postaci konieczności remontu kompletnego silnika. Jeśli jakakolwiek część rozrządu byłaby nieoryginalna i byłaby powodem popsucia się czy też nawet zniszczenia silnika, wydatki naprawy okazałyby się nieproporcjonalnie bardziej znaczące niż wcześniejsze kupno oryginalnych elementów zestawu rozrządu.


Z drugiej strony na szczęście co poniektóre części rozrządu mogą być zastosowane w postaci dobrej klasy zamienników. Chodziłoby tutaj o paski klinowe czy paski wielorowkowe. Cena zestawu rozrządu uwarunkowana jest od konkretnego modelu samochodu, ponieważ od tego może zależeć rodzaj zastosowanych części. Przykładowo niektóre jednostki napędowe (także tej samej firmy) mogłyby posiadać nie pasek, a łańcuch rozrządu. Może być on uważany za o wiele trwalszy niż wykonany z gumy pasek.
Cena takiego zestawu waha się w koło sumy 300-1500 złotych - zależnie od modelu oraz rocznika konkretnego samochodu.

Koniecznie zerknij tutaj (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar,2,3528) - to naprawdę okazja dla każdego sympatyka tematu, który w tym artykule przestawiamy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Zdecydowanie lepiej byłoby jednak zainwestować w najwyższej jakości oryginalne części, gdyż zwróci się to z pewnością w postaci bezproblemowej eksploatacji.
2021/06/10, 08:36:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.