Modele naczep w dużych samochodach ciężarowych. Przegląd propozycji

Samochody ciężarowe, służące do transportowania przeróżnych dóbr, mogą mieć różne typy naczep. Rozmiar samochodu i trasy, które przemierzają również mają dużą rolę. Małe samochody, czyli te z kategorii lekkich samochodów ciężarowych, są najczęściej używane do transportu mniejszych ilości produktów lub towarów, często w najbliższej okolicy przedsiębiorstwa, najczęściej nie potrzebują naczepy. Za to duże samochody dostawcze stosują naczepy, jakie poniżej opisujemy.
Ciężarówki
Admin: Jean-Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
To, jakie naczepy stosowane są przy autach ciężarowych, warunkuje to, co firma będzie w nich dostarczać. Naczepy skrzyniowe zdają egzamin przy produktach wolnostojących, opakowanych nawet tylko w folię. Naczepy tego typu pozwalają na dodatkowe zabezpieczenia towaru na przykład plandeką (w razie deszczu czy śniegu). Naczepy kurtynowe będą świetne przy przewożeniu wielu różnych rodzajów towarów zapakowanych w każdego rodzaju zabezpieczenia. Ich dużą zaletą jest fakt, że można je ekspresowo załadować i rozładować między innymi dzięki ruchomym ścianom bocznym. Nie zrobimy tego tak łatwo w przypadku transportowania towarów przy użyciu naczepy furgonowej, ale ona sama świetna jest do przewozu załadunku o wysokiej wartości. Ponieważ nie jest tak prostaw rozłożeniu, co chwilami może być wadą, lepiej zabezpiecza towary przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy osobami postronnymi, co akurat jest jej atutem- . Naczepy-chłodnie są naczepami do zadań specjalnych. Jak sama nazwa sugeruje, służą do przewożenia produktów, które muszą być chronione przed wysoką temperaturą lub powinny być transportowane w naprawdę bezpiecznych warunkach. Takie samochody dostawcze są zwykle stosowane w branżach spożywczych, lecz transportują nie tylko nabiał czy mięso, jak mogłoby się wydawać. Przewożą też kwiaty czy środki chemiczne, których narażenie na wysoką temperaturę jest niebezpieczne lub szkodliwe. Naczepy wywrotki, poprzez swoją konstrukcję, są znane z dużej liczby zastosowań- sprawdź przykład: . Z powodzeniem wożą zarówno ciężkie materiały (np. surowce), jak i te lżejsze. Różnią się wtedy tworzywem, z którego zostały wykonane. Wszystkie niewymienione dotąd naczepy określa się „specjalistycznymi”. Mowa tu na przykład o naczepach do przewozu dużych konstrukcji i pojazdów oraz naczepach samowyładowczych z ruchomą podłogą.

Może zainteresują ciebie także

Spore opcje wyboru chłodni – możliwości wypróbowanych marek

wypadek samochodowy
Admin: osseous
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Duże znaczenie ma wybór dobrych rozmiarów, które powinna mieć chłodnia samochodowa. Producenci dają do dyspozycji klientom całość możliwości, które bazują w głównej mierze na dużym doświadczeniu oraz wiedzy praktycznej.


Naczepy skrzyniowe i naczepy wywrotki wydają się być dość uniwersalne i sprawdzone w wielu gałęziach transportu. Specjalistyczne naczepy, choć używane raczej rzadziej, pełnią istotną rolę przy zleceniach specjalnych.
2020/05/03, 07:59:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.