Rozwój technologiczny przemysłu górniczego i produkcyjnego w naszym Państwie

Pomimo coraz bardziej restrykcyjnych ograniczeń dotyczących emisji gazów i polityki energetycznej narzucanych przez UE, przemysł górniczy ciągle jest w Polsce jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki. Cały czas spore złoża węgla i miedzi zmuszają nas do nieustannego rozwoju przemysłu górniczego, zaopatrywanie się w nowe technologie i bardzo często nienowego już sprzętu.

kopalnia
Admin: peter castleton
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czasy, w których, w trakcie przeglądu technicznego wykazywano, że łożyska kluczowych maszyn wydobywczych są w bardzo kiepskim stanie, już odeszły w niepamięć i świadomość potrzeby konserwowania sprzętu jest obecnie na wysokim poziomie. Poza sprzętem górniczym, którego zły stan techniczny niejednokrotnie może być opłakany w skutkach, stałego modernizowania wymaga także sprzęt obsługujący różnego typu składowiska, na przykład suwnice a także różnego rodzaju przenośniki chodnikowe. Inwestycje w zautomatyzowanie obsługi składowisk przynosi w dalszej perspektywie duże oszczędności, ponieważ najistotniejsze co pozostaje to doglądanie podzespołów i elementów sprzętu, takich jak łożyska ().

Może zainteresują ciebie także

Usługi łączące się z obróbką cieplną metali – kilka ważnych wiadomości

Wyżarzanie
Admin: Aaron Muszalski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Działania jak np. wyżarzanie nie są najbardziej popularne. Czynność ta będzie najpewniej znana zaledwie grupce profesjonalistów. Cały proces odbywa się w wyżarzarce. Graniczna temperatura opisywanego sprzętu zbliża się do ponad tysiąca stopni. Czynność ta polega na rozgrzaniu elementów stalowych do określonego pułapu, zaś następnie powolnym zmniejszaniu temperatury.


fabryka
Admin: jasonwoodhead23
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Inaczej to wygląda w branży produkcyjnej, dla której rozwoju mamy w Polsce sprzyjające warunki i najpotężniejsi producenci utrzymujący tu swoje zakłady produkcyjne bezustannie wykładają niemałe pieniądze na modernizowanie swojego sprzętu. Sprzedawcy sprzętu przemysłowego wciąż mają okazje do dużych zleceń na dostawy maszyn obsługujących proces produkcyjny. Suwnice różnego typu, zależnie od potrzeb danego zakładu produkcyjnego, potrafią w dużym stopniu zautomatyzować proces produkcyjny a to jest założeniem prawie każdego fabrykanta przemysłowca. dużo tu www.sklep.oemtuning.ploferta oferta idź kliknij w link
2018/06/21, 16:56:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.