Tuning samochodu: co jest zabronione

Szosy pełne są podobnych do siebie pojazdów, jakie nie zwracają na siebie najmniejszej uwagi. Nic zatem zadziwiającego w tym, że nie brakuje takich zmotoryzowanych, jacy pragną wyróżnić się w szosowym potoku codzienności. Jedną z metod na taki efekt jest tuning, to znaczy wyposażenie wozu w nieprzewidziane przez fabrykanta akcesoria jak też dodatki. Tuning może tyczyć się parametrów i cech jezdnych samochodu albo jego wyglądu. Ten drugi, tańszy jak też w wyższym stopniu efektowny, może jednak być zakwestionowany przez najbliższy spotkany patrol policji.

tuning
Admin: Moto "Club4AG" Miwa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czego przeto wielbicielom tuningu wykonywać nie wolno? Niektórzy zmotoryzowani tuningowanie pojazdów odbierają jako objaw swego stylu, krzyk mody, sformułowanie swojej osobowości a także niezależności. Dla nich wspomniana zabawa ma przede wszystkim wymiar estetyczny. Pragną oni w taki sposób stworzyć jedyny, niepowtarzalny okaz konkretnego modelu. Tuning wizualny ma na celu zmianę designu auta z zewnątrz a także we wnętrzu. W środku aut można zmienić prawie wszystko, zaczynając od kierownicy, dźwigni zmiany biegów, wymiany zegarów, zamontowania ponadplanowego oświetlenia (sprawdź tuningowe oświetlenie ze sklepu OEM) jak także montażu monitorów LCD, wstawiania wyposażenia audio, itd.

Przy przemianach zewnętrznych wozu często spotykamy się z użyciem efektownych obręczy aluminiowych, zamontowaniem sportowych tłumików, wykorzystywaniem rozlicznych zdobień, spojlerów, zderzaków. Możliwości wprowadzenia modyfikacji jest naprawdę mnóstwo, a wszystko zależy od rezerw finansowych i fantazji klienta.

Zaciekawił Cię nagłówek tego materiału? Obowiązkowo sprawdź opracowanie (http://www.flypix.pl/montaz-filmow-animacje/), tam są zamieszczone jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę dobrze to poznać.

Prawie wszystko.


Może zainteresują ciebie także

Dlaczego części zestawu rozrządu powinny być oryginalne?

zestaw rozrządu
Admin: Marty B
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przy naprawianiu samochodu wielokrotnie stajemy przed koniecznością wyboru, czy powinniśmy kupić część oryginalną, czy wystarczyłby jedynie odpowiednik.


W rzeczywistości dobrze byłoby pójść na pewien kompromis, w formie zakupu elementów tak fabrycznie nowych, jak i nieoryginalnych.

Krajowe prawo nie zakazuje realizowania tuningu aut. Tuning wozów jest akceptowalny pod warunkiem jednakże, że tuningowane elementy oprzyrządowania nie zagrażają bezpieczeństwu zarówno osób nim podróżujących, jak także pozostałych uczestników ruchu.

Inne, także niezwykle interesujące szczegółowe opracowanie (https://kiliangarage.pl/naprawa-glowic/) opisywanego tematu odnajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

Zanim zaczniemy dokonywanie przeróbek w naszym aucie warto zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w kwestii warunków technicznych aut oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, a także z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w materii zakresu i metody przeprowadzania badań technicznych aut i wzorów dokumentów stosowanych przy tychże badaniach.
2020/10/17, 08:10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.