Kto zamierza pracować w rolnictwie, ten koniecznie musi umieć obsługiwać urządzenia rolnicze, jak również je naprawić

Praca w średnim gospodarstwie bywa kojarzona głównie z takimi zajęciami, jak koszenie trawy, młócenie owsa czy uprawą jarzyn. Tymczasem nic bardziej mylnego. Doskonały gospodarz powinien także być w stanie letnią porą naprawiać zepsuty sprzęt, a porą późnojesienną poddać go konserwacji - w końcu w trakcie wykonywania prac maszyny się psują i zużywają.


Jeśli podczas żniw w kombajnie wykrzywi się jedna z części, to trzeba ją jak prędzej wymienić. Pogoda nie zawsze bywa przyjacielem żniwiarzy, a i gospodarzom zależy na tym, żeby zboże szybko znalazło się w spichlerzu. Z tego powodu ci najbardziej praktyczni panowie gromadzą w piwnicach te części do maszyn rolniczych, które najczęściej ulegają zużyciu bądź rozpoławiają się w czasie eksploatacji.

Zobacz ofertę
Admin: NickGourlie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak po długich poszukiwaniach nie znajdzie się potrzebnej części, to należałoby podpytać sąsiada, czy przypadkiem w jego mieszkaniu nie znajdzie się zawór - www.arapneumatik.pl/p-759-zawor-regulacyjny-z-kula-segmentowa-somas-kvt-kvx - lub uszczelka. A jeśli te poszukiwania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wizyta w pobliskim sklepie. Na obszarach rolniczych, gdzie rola jest niemalże w stu procentach uprawiana, najbardziej popularne części do maszyn rolniczych można dostać od ręki, nawet w małych miejscowościach i wsiach.

Najwięcej elementów zamiennych sprzedają sklepy internetowe. Jednak w tym przypadku liczy się głównie czas, a i farmerzy nie zawsze chcą się przekonać do zakupów w sieci, pomimo tego że takie sklepy udostępniają rzecz jasna pełny wybór produktów: zarówno ząb agregatu uprawowego oraz jego mocowań jak i pozostałe części, które są używane w sieczkarniach i całej reszcie urządzeń rolniczych. Jednakże niektóre elementy bywają kupowane jedynie przy większych zamówieniach albo wtedy, kiedy farmer ma kłopot z ich zakupem w sklepach tradycyjnych.


Do tego typu artykułów zaliczymy z pewnością te najmniejsze rozmiarowo i równocześnie najtańsze części, a również te do rzadko spotykanych maszyn.
Do tego momentu mówiliśmy o nieprzewidzianych awariach. Trzeba jednak dodać, że posiadacze wielkich gospodarstw składają zamówienia bądź jadą do sklepu również wtedy, gdy naprawiają swoje rozrzutniki i przygotowują je do sezonowych prac w polu. I jeżeli ząb agregatu uprawowego zużył się, to oczywiście trzeba go wymienić na nowy. Niekiedy warto kupić nawet kilka sztuk więcej - w końcu taki agregat bywa urządzeniem uniwersalnym, a zatem także często używanym, przez co bardziej podatnym na wszelkiego typu uszkodzenia.
2019/08/10, 07:28:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.