Firma transportowa asystuje bez przerwy

Przez spedycję rozumie się najczęściej ogół czynności transportowych, mających na celu dostarczenie zamówienia. Faktycznie jest inaczej - spedycja dzieje się już przy uzgadnianiu detali.


rozwój usług logistycznych
Admin: MBWA PR
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Spedytor, czyli autentyczny wykonawca spedycji, jest osobą odpowiedzialną za dwa aspekty tego typu zadań: jest on handlowcem i – po trosze przewoźnikiem we własnej osobie. Działania przezeń spełniane, a z którymi jest utożsamiany, są de facto finalizacją wcześniejszych czynności.

W pierwszej kolejności spedytor odpowiada w umowie za kontakt z klientem. Zamawiający stawia tu własne wymagania, a spedytor weryfikuje możliwości firmy względem potrzeb klienta. Już na tym etapie wspomina się o terminie realizacji transportu, rodzaju ubezpieczenia materiału itp. Tak naprawdę lista wymogów zamawiającego to kwestia zależna tylko od jego samego - spedytor odpowiada jedynie za podtrzymanie relacji i dogranie warunków umowy.

Kolejne dywagacje to specjalistyczne plany przewozu i pomoc w odprawie celnej po angielsku. Firma spedycyjna „czarno na białym” przedstawia drugiej stronie całość spedycji, z uwzględnieniem warunków przejazdu, oczekiwań klienta, a także kruczków prawnych. Po dokładniejszej rozmowie spedytor proponuje wstępną stawkę za wykonanie zadania spedycyjnego. Zwieńczeniem umowy jest transport produktów, za który odpowiada wynajęty oddzielnie przewoźnik (tylko tutaj - busy EDENBUS).

magazyn pełen paczek
Admin: Michael Bernath
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W przypadku akceptacji warunków spedytora, ten ostatni wykonuje stosowną umowę będącą podstawą do powiązania klienta z usługodawcą. Zrzeszenie spedytorów na skalę Polski uznaje, że rzetelnie wystawiona umowa powinna zawierać m.in.: zakres działań, typ przesyłki, dane techniczne towaru (wagę, wymiary, objętość itp.) i wszelkie inne niezbędne do realizacji prawidłowej spedycji dokumenty. Najbezpieczniejszą formą umowy dla zamawiającego jest dokument, nie ma jednak przeciwwskazań do zawarcia umowy przez internet lub ustnie.

Umowy na transport towarów mogą być jednorazowym zleceniem, mogą też ustalać ilość przejazdów i czas realizacji transportów (tydzień, miesiąc). Spedycyjna „zabawa” rozpoczyna się faktycznie przy … następnej dokumentacji.

Jeśli odkryte przez Ciebie w tym miejscu porady są zbyt skąpe, to ta wyczerpująca treść (https://www.installgroup.pl/ogrodzenia-artystyczne) niechybnie okaże się warta Twojego zainteresowania.

Załatwienie formalności przewozowych, również za przewoźnika, ewidencja ilościowa i jakościowa, zarówno przed, jak i po przejeździe itd. to przykłady – przed spedytorem stoi jeszcze cała masa formalności, które musi spełnić, aby umowa została planowo zrealizowana.
2022/05/30, 15:04:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.