Jakie pojawiają się fale odmienne niżeli wodne oraz radiowe?

W naszym życiu korzystamy czasami z przedmiotów tak często, że nie namyślamy się jak to jest zrobione. Ta sprawa zaciekawiła nawet autorów pewnego popularnonaukowego programu, którzy nadali jemu taki termin.
Badają w nim różne rzeczy oraz mechanizmy, by ukazać jak one w ogóle są zrobione i na jakiej zasadzie funkcjonują.
tektura
Admin: Filter Forge
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Podajmy dla przykładu zwykłe opakowania na produkty. W sklepach mogą być ich setki, w naszym domu na pewno dziesiątki. Niektóre mogą być wykonane z folii, co poniektóre z tworzywa sztucznego, pozostałe jeszcze z tektury. Wszelki producent opakowań z tektury falistej musi dbać nie wyłącznie o prezencję swego opakowania, ale także o jego wytrzymałość. Należałoby przecież pamiętać, że wszelakie produkty zapakowane wszakże również w owego rodzaju opakowania, powinny przebyć daleką nieraz drogę (Przedsiębiorstwo BOCHEM). Czasem jest to trasa lądowa, czasami morska, czasem też samolotowa. Przeto także wszelki producent opakowań z tektury falistej musi o niniejszym pamiętać oraz tak zbudować pudełko, aby wytrwało trudy takiej, często liczącej wiele setek kilometrów, wyjazdów.


Taka tektura falista jest poskładana z połączenia od dwóch do siedmiu warstw tzw. linerów, przy czym powłoka środkowa, nazywana poprzez producent opakowań z tektury falistej fluting jest pofalowana . Powoduje to duże zesztywnienie konstrukcji i ma ogromny wpływ na zmniejszenie umieszczonego w takim pudle towaru w wypadku natarcia albo upadku. Pojawiają się trzy słynne typy fali w tekturach trzywarstwowych.
Jest to fala B, fala C i fala E, czyli tzw. mikrofala. Tektura (zobacz maszyna pakująca) składająca się z pięciu warstw i składająca się z siedmiu warstw powstaje z połączenia wymienionych rodzajów fal, przykładowo fala EB , BC , AAC , BCA , itp..
2023/03/07, 07:24:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.