Opis mniej popularnych rodzajów materiałów, wykorzystywanych w rozmaitych gałęziach przemysłu.

W różnego rodzaju maszynach i urządzeniach stosuje się sporo materiałów i surowców, jakie nie są popularne w zastosowaniach domowych.
Jednak przemysł (poliuretan płyty) intensywnie z nich korzysta, gdyż wymaga pewnych, niezawodnych rozwiązań. Na przykład do licznych systemów hamulcowych stosowane są bardzo wytrzymałe i trwałe taśmy tkane , które dają bardzo dużą niezawodność w urządzeniach, w których się ich używa. Tego typu taśmy wykorzystuje się przede wszystkim w bębnowych hamulcach, w jakich kwestia skuteczności to jeden z najważniejszych priorytetów. Do ich produkcji stosuje się najwyższej jakości przędze, a same produkty muszą spełniać wysokie normy jakości. Dzięki temu można ich używać nawet w takich miejscach jak szyby górnicze, w jakich nie ma miejsca na żadne połowiczne rozwiązania.


deformacje
Admin: Mike Beauregard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


izolacja
Admin: Portal Jak-Budowac.pl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W wielu przemysł - www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/25/pp-20-przycisk-przewietrzania -owych zastosowaniach stosowane są także różnego rodzaju płyty. Dość popularne są na przykład płyty gambit do uszczelnień, posiadają one wysoką jakość wykonania i parametry pozwalające na pracę w cięższych warunkach. Płyty takie robi się z mieszanin różnych kauczuków, włókien i innych spoiw, dzięki czemu da się ich parametry dopasować do warunków pracy. Dużym zainteresowaniem pośród konstruktorów cieszą się także płyty tekstolitowe
Tekstolit uważany jest za jeden z ważniejszych materiałów konstrukcyjnych, od dawna ceniony za swoje parametry. Cechuje się on między innymi możliwością pracy pod dużymi obciążeniami, a równocześnie jest łatwy w obróbce.
2019/06/12, 07:21:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.