Podstawowe informacje o przepięciowych zabezpieczeniach w typowych układach fotowoltaicznych.

Energia ze słońca jest coraz chętniej używana do zasilania elektrycznych urządzeń. Rzecz jasna nie w bezpośredni sposób, ale po przetworzeniu za pomocą specjalnych ogniw. A że dostępna jest bez ograniczeń i nie powoduje zanieczyszczeń środowiska, to popularność jej cały czas rośnie.

Na całym świecie powstają
prąd
Admin: Frerk Meyer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
duże elektrownie, mające moce wystarczające do obsłużenia niedużego miasta, jak również prywatni właściciele domów instalują panele na dachach ma swoje własne potrzeby. Jak wychodzi w praktyce, nawet w naszej strefie klimatycznej takie panele się sprawdzają, potrzebują tylko odpowiedniego montażu. Zasada ich funkcjonowania jest niezwykle prosta. Ogniwa fotowoltaiczne pod wpływem padających promieni słonecznych zaczynają produkować nieduży prąd. Pojedyncze ogniwo daje tego prądu bardzo niewiele, lecz połączenie ich w większy blok pozwala na otrzymanie stosunkowo dużej mocy. Otrzymany prąd stały należy przekształcić przy pomocy w prąd zmienny mający odpowiednie parametry, jaki jest później oddawany do elektrycznej instalacji żeby można było z niego korzystać. Pomimo tego, że samo działanie jest bardzo proste, to cała instalacja będzie wymagała wyposażenia w niezbędne urządzenia i zabezpieczenia - oferta ochronnika przepięciowego. Szczególnie istotna będzie ochrona przeciwprzepięciowa, gdyż nawet daleki piorun może spowodować jakieś problemy.


Może zainteresują ciebie także

Lokale produkcyjne oraz składy do wydzierżawienia to cudowna opcja dla otworzenia własnej firmy

hala magazynowa
Admin: Litage Publishing
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy otworzyć działalność, ale nie mamy pomieszczenia, to dziś nie jest to wielki kłopot, gdyż mamy możliwość wynająć pomieszczenia na własną firmę. Na rynku polskim są wielorakie rodzaje lokali do wynajęcia, aby można było prowadzić własną działalność.

W pierwszej kolejności używa się więc różnego rodzaju ograniczniki fotowoltaika (fotowoltaika dla domu szczecin) - do strony, które mają na celu ochronę instalację przed chwilowymi przepięciami jakie czasem się pojawiają w sieci elektrycznej. Przy tego typu instalacjach używane są dwa ograniczniki, czyli jeden od strony prądu zmiennego, a drugi stałego. Podczas projektowania układu duże znaczenie będzie też miało, czy na dachu zamontowany będzie piorunochron, czy też nie, i jaki ochronnik przepięciowy będzie konieczny do montażua. Do kwestii ograniczenia przepięć trzeba bardzo rozsądnie podejść, bowiem nieodpowiednie zestawienie całej instalacji może być przyczyną rozmaitych kłopotów, a w skrajnym przypadku nawet groźnego pożaru.
2023/02/17, 07:44:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.