Na jakie kwestie dobrze jest zwrócić uwagę podczas wyboru opon? Które czynniki są najważniejsze?

Każdy pojazd ma właściwie dopasowany rozmiar opon, które są najwydajniejsze oraz sprawdzą się dobrze. Wybór opon oczywiście powiązany jest z rodzajem auta, jego mocą oraz rokiem produkcji. Co ważne nie powinniśmy zakładać opon mniejszych aniżeli fabryczne, natomiast montaż opon o większym rozmiarze jest dopuszczalny, ale musimy kierować się pewnymi zasadami. O jakich rzeczach również trzeba wiedzieć?


opony
Na podstawie danych z: pixabay
Możliwe rozmiary zamienne opon w danym aucie są podane w instrukcji auta albo w specjalistycznych katalogach. By w odpowiedni sposób dopasować inny rozmiar aniżeli ten rekomendowany, potrzebne są informacje dotyczące rozmiaru felgi, rodzaju auta i silnika.

Czy powyższa publikacja przekonała Cię do wyszukania pokrewnych? Jeżeli tak, to kliknij tu i poza tym sprawdź także wypowiedzi na nasz temat (http://www.zabudowy-samochodowe.pl/akcesoria/).

Opona musi posiadać także tę samą fakturę, może być radialna albo diagonalna. Ważne jednak, żeby posiadała taki sam indeks prędkości i nośności. Rozmiar wyszczególniony jest na boku opony. () Jeśli pojawią się wątpliwości czy jest odpowiedni, musimy się upewnić w instrukcji auta. Aby zakupić najlepszą oponę musimy odpowiedzieć sobie na parę pytań - i tanie opony. Przede wszystkim, duże znaczenie ma sposób naszej jazdy, to znaczy, czy jeździmy spokojnie czy też raczej w stylu sportowym? Gdzie jeździmy? Czy jeździmy w mieście, a może w dalsze trasy? Czy te dalekie trasy prowadzą po spokojnych drogach czy może górzystych ścieżkach?


opony
Admin: Levente
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Warto również się zastanowić, na czym nam tak naprawdę zależy? Czy bardziej na tym, żeby miały świetną przyczepność na suchszej nawierzchni oraz korzystniej spisywały się na wilgotnym podłożu? Zależy nam na lepszym przebiegu czy mniejszym zużyciu paliwa? W 2012 roku zostały wprowadzone etykietki na oponach, jakie mówią nam o efektywności paliwowej, a także przyczepności na mokrym podłożu i natężeniu hałasu.Jeśli ważne będą dla nas te kryteria to najlepszą oponą okaże się dla nas ta ze znakiem A, zaś jeśli chodzi o poziom hałasu z najmniejszą liczbą porównując do opon o tym samym rozmiarze. Niesamowicie istotne przy wyborze opony jest bezpieczeństwo. Nie warto decydować się na opony używane, które nie wiadomo skąd pochodzą. Może się zdarzyć, iż tego typu opony były używane na kilku różnych autach i to przez ileś sezonów.
2023/06/10, 07:48:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.