Na czym polega praca kuriera? Czy warto w tym zawodzie pracować? Jakie są plusy, a jakie są negatywne strony takiego zajęcia?

Jeżeli rozważamy podjęcie pracy jako kurier powinniśmy pomyśleć nad kilkoma rzeczami, a do tego zobaczyć, na czym ta praca polega. Każdy kurier, aby zacząć pracować powinien posiadać swój pojazd dostawczy oraz założoną działalność gospodarczą. Jeżeli zaczyna pracę dla jakiejś firmy kurierskiej powinien przemalować swój pojazd i obkleić go nalepkami firmowymi. To dzięki temu każdy samochód kuriera wygląda w ten sam sposób.

Paczka
Admin: alison_gor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zajęcie kuriera to praca w ciągłym biegu, gdyż często musi on dostarczać przesyłki do miejsc, jakie oddalone są od siebie aż o kilkadziesiąt kilometrów. W takiej pracy w związku z tym trzeba się ciągle śpieszyć, tym bardziej, iż koszt przesyłek kurierskich bardzo się różni, a sporo przedsiębiorstw walczy o klientów różnymi sposobami. Już normą jest, iż zamawianie kuriera to coś szybkiego, można to zrobić przy pomocy różnorakich platform w internecie, to tam możemy sprawdzić czas jak również koszty doręczenia.

W pracy kuriera należy się ciągle śpieszyć, ponieważ kliencki czekają niecierpliwie na własne przesyłki. Co więcej, zdarzają się ciężkie, niewygodne do przenoszenia pakunki, które na przykład należy wnieść całkiem wysoko. Wszystko to powoduje, że jest to praca dosyć ciężka oraz wymagająca, stworzona głównie dla mężczyzn, choć w ostatnich latach już bardziej zauważa się zatrudnione w ten sposób panie. Oczywiście tego typu praca ma swoje plusy. To zawód świetny dla ludzi, którzy nie lubią siedzieć za biurkiem, bardziej wolą pracę w ruchu. Plusem jest także kontakt z klientami oraz brak monotonii, bo każdy dzień daje nowe wrażenia.

Początki są jak zwykle trudne, jednak po nabraniu wprawy będzie dobrze. Jak poznamy nasz rejon prościej nam będzie go obsługiwać, przez to również szybciej będzie można dostarczać przesyłki. A jak przedstawia się typowy dzień w pracy kuriera? Każdy kurier powinien stawić się rano ze swoim samochodem w magazynie.

Zależnie od firmy kurierskiej jest to godzina siódma lub chromianowanie aluminium - alufinis.pl siódma trzydzieści. Na miejscu odbiera się paczki, jakie są przeznaczonego do danego rewiru. Następnie ruszamy w trasę. Dzień w dzień kurier musi rozwieźć 50-100 przesyłek do 50-60 adresów. To jednak tylko przykład, wiele bowiem zależy od danej spółki kurierskiej. Tak samo sprawa prezentuje się ze stawkami za standardowe usługi, ponieważ ceny przesyłek kurierskich dość znacznie się różnią --> czytaj pełen raport.
2023/04/08, 07:53:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.