Czy lepsze są felgi z aluminium czy wykonane ze stali do naszego samochodu i które są mocniejsze?

Poprawiają one wygląd oraz osiągi samochodu. Jako integralna część koła wpływ mają na bezpieczeństwo jazdy, zatem bardzo ważną kwestią jest ich prawidłowy wybór. Kiedy zdecydujemy się na nieodpowiedni rozmiar, wtedy doprowadzić możemy do pogorszenia własności jezdnych auta.
samochód - widok
Admin: Daniel Jolivet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


felgi
Admin: Christian Reese
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Na rynku do nabycia są felgi wykonane ze stali oraz z aluminium. Obydwa te typy posiadają swych przeciwników i zwolenników, ale z uwagi na to, że ceny aluminiowych felg spadły, coraz większa część kierujących decyduje się na zamontowanie efektownych aluminiowych felg. Chociaż rezultat wizualny przeważnie stanowi podstawową determinantę, która decyduje o zamianie starych felg na felgi aluminiowe. Powinniśmy mieć na uwadze również bezpieczeństwo jazdy po zamontowaniu nowych części. Felgi stalowe wbrew pozorom są bardziej narażone na awarie mechaniczne oraz bardzo zły wpływ czynników zewnętrznych. Z uwagi na to, że proces ich regeneracji jest łatwiejszy, to utarło się przeświadczenie, że są one bardziej trwałe. Jednak to felgi z aluminium wyróżnić się mogą większą wytrzymałością. Jeśli będą jednak źle dobrane, po wjechaniu w dziurę mogłyby się one rozpaść w drobny mak. Nowoczesne obręcze wykonane z aluminium są produkowane metodami kucia i flow fromingu. Poprawia to ich parametry wytrzymałościowe i gwarantuje lekkość, ponieważ do ich stworzenia konieczne jest mniej materiałów.


Warto mieć świadomość tego, że metody produkowania felg są bardzo kosztowne. Z tego powodu za te części zapłacić należy więcej niż za standardowe felgi, które są wykonane ze stali. Otrzymujemy jednak w zamian bardzo dobrą jakość, bardziej znaczącą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to sprawdź informacje (https://osauto.pl/regeneracja-wtryskiwaczy), które także są na opisywany temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

Otrzymujemy również niezwykle dużą lekkość.
Kolejna zaleta alufelg to to, że w porównaniu z częściami, które są wyprodukowane ze stali, korzystniej chłodzą hamulce. Mogłyby być z powodzeniem używane przez kierowców, którzy lubią agresywną, dynamiczną oraz szybką jazdę. Przydatne będą w zmniejszeniu temperatury w czasie hamowania.
2022/05/27, 07:45:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.