Czym najlepiej obszyć kierownicę, aby była przyjemna w dotyku oraz mocno trzymała się dłoni?

Nieważne czy kierownica w naszym aucie jest skórzana seryjnie czy ma elementy drewniane. Każdą kierownicę można obszyć tak, jak będziemy chcieć i żeby była komfortowa w użytkowaniu.


Patrząc na to, że jest to jeden z najbardziej istotnych elementów w samochodzie, powinna być obszyta skórą.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób wybrać rowerową przyczepkę?

automotive
Admin: Farrell Small
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Którą zakupić rowerową przyczepkę? Wybór wyłącznie z pozoru wydaje się banalny. Kiedy wejdzie się na największy serwis aukcyjny w naszej ojczyźnie oraz wpisze hasło "rowerowa przyczepka", oczom naszym ukaże się kilkaset wyrobów.


obszywanie kierownic
Admin: Eselsmann™
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kierownica w samochodzie zezwala na swobodne zakręcanie oraz manewrowanie w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji. Kierujący powinien czuć się komfortowo w czasie podróży samochodem, z tego też powodu powinien posiadać odpowiednio skonfigurowaną kierownicę. Również wielkie znaczenie posiada obszycie kierownicy, więc dojrzały kierujący mógłby przyjść do firmy, jaka robi obszywanie kierownic. Najlepszym surowcem okaże się skóra. Jest ona miła w dotyku i powinniśmy się na nią zdecydować pomimo, że dosyć prędko się zużywa. Skóra na kierownicy wchłania pot z dłoni w takiej ilości, by zagwarantować komfort każdemu kierowcy. Poza tym skóra posiada najlepszą przyczepność i gwarantuje stabilizację rąk w czasie trzymania kierownicy. Obszycie tego elementu skórą jest rozwiązaniem dosyć kosztownym. Należy się liczyć z opłatą od 300 do nawet 1200 zł za tego typu usługę. Znaczenie ma tu wariant skóry oraz sama kierownica.

Niezbędna będzie Ci kluczowa treść (https://www.autopietrzak.pl/) na ten temat? Sprawdzonych zagadnień poszukaj na naszej następnej stronie. Owocnej pracy!

W wypadku kierownic nieoryginalnych, cena obszycia będzie uzależniona od średnicy kierownicy.


Obszywanie kierownicy skórą zajmuje zazwyczaj 3-4 godziny. Petent zostawia samochód w warsztacie o wcześniej ustalonej godzinie i zabiera go za 4 h. Często jest też tak, że Klient zostaje w warsztacie i może zobaczyć pełny proces obszywania kierownicy. Jeżeli zdecydujemy się na obszycie kierownicy skórą, nie ma wymagania jakoś szczególnie o nią potem dbać, gdyż skóra jest uprzednio nasączana olejkami. Gdy skóra stanie się lepka w dotyku, można by umyć ją pianą wytworzoną z wody oraz szarego mydła.


Należy pamiętać, żeby to była piana, a nie mydliny. Po nasączeniu kierownicy tą pianą, chwilkę należy odczekać oraz wytrzeć ją miękkim ręcznikiem. Kolejnego dnia, kiedy skóra całkiem wyschnie, można by użyć mleczka do skóry.
2022/02/02, 07:45:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.