Laser w poligrafii

Laser towarzyszy nam już od pięćdziesięciu lat. Na palcach jednej ręki można policzyć wynalazki, które wykazują tak niesamowicie szerokie spektrum zastosowania.
laser znajduje zastosowanie w przemyśle precyzyjnym, napędach CD i DVD, badaniach pomiarowych, technice kosmicznej, lecznictwie, urządzeniach namierzających w nauce i wojskowości, telekomunikacji w światłowodach, w sztuce i poligrafii. W poniższym artykule popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Dowiecie się, do jakich zastosowań używa się grawerowanie laserem i co to są plotery laserowe.

Laser w służbie piękna
Admin: DER-MED
Na podstawie danych z: DER-MED
Laser wykazuje się niesamowitą precyzją przy wypalaniu linii. Może ciąć rozległą gamę materiałów, od drewna, przez szkło, aż po stal nawet. Znakowarka laserowa w firmach grawerskich wspaniale wyżłobi na przykład tablice, puchary, wszelkiego rodzaju panele, nazwy i cyfry ze stali. Z sukcesem się wykażą przy wyrobie medali, identyfikatorów i każdego rodzaju inskrypcji na najtrudniejszej nawet powierzchni. Umiejętne grawerowanie laserem wykona nawet najtrudniejsze zlecenie poligraficzne, jakie sobie zażyczymy. I zapłacimy za pewność, że wyżłobione linie będą idealnie proste.

Jeśli chodzi o typy urządzeń, najchętniej stosowane są dwa. Laser CO2 jest cudownie dokładny, wykazując się rzędem dokładności nawet jednej tysięcznej milimetra. Interesującą sprawą jest, że przydaje się też w medycynie plastycznej. Potrafi zlikwidować niektóre typy zmarszczek, a także naprawić oszpecające twarz blizny po uporczywym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Admin: Sola
Na podstawie danych z: Sola
Masowo stosowanym urządzeniem w poligrafii jest ploter laserowy. Świetnie nadają się one do łatwiejszych zleceń, a wygoda i dokumentacja techniczna obsługi sprawia, że znajduje zastosowanie w wielu zakładach.
Na podstawie danych z: Lasertechnik
2023/02/15, 19:29:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.