Jakiego rodzaju adaptery odnajdziemy na sklepowych półkach? Nie tylko te, które służą do odtwarzania muzyki!

Czym jest adapter? Najogólniej mówiąc, jest to mechanizm umożliwiający użycie czegoś w innym celu (albo inny sposób), niż zostało to pomyślane początkowo. W Polsce adaptery są często nazywane przejściówkami.
Prawdopodobnie pod tą nazwą są powszechniej znane, bo sam termin „adapter” kojarzy się często z odtwarzaniem muzyki i gramofonami.


Powszechniej jednak stosuje się innego rodzaju adaptery. Na przykład adaptery elektryczne cieszą się popularnością popularne pośród turystów, którzy wyjeżdżają poza Polskę. Nieprzygotowanych turystów często zaskakuje nieprzyjemna niespodzianka w postaci innych gniazdek elektrycznych. Niemożność podładowania telefonu albo włączenia suszarki do włosów, niewątpliwie jest przynajmniej frustrująca. Jednak bez kłopotu (i za nieduże pieniądze) można nabyć przejściówkę, która przystosuje polskie wtyczki do zagranicznych gniazdek.


adaptery
Admin: enjosmith
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeszcze bardziej powszechne są adaptery do elektroniki. W błyskawicznie zmieniającym się świecie to, co było powszechne kilka lat temu (nie myśląc o technologiach sprzed dekady lub 20 lat) wydaje się głęboką prehistorią. Popatrzmy na zwykłą kartę microSD, która jest obecnie standardem. Przed kilkoma laty była nowością, ledwie konkurującą ówczesne karty SD, zatem sporo naszych sprzętów jest przystosowane do obsługi starszych pamięci. Obecnie, by odczytać zapisane na niej dane, trzeba po prostu zakupić, w tym przypadku niedrogą, przejściówkę, do której wkładamy nowszą kartę.


Na podobnej zasadzie funkcjonuje mnóstwo rodzajów elektroniki. Dlatego wpisując w Google po prostu „przejściówka”, nie mamy dużych szans, żeby natrafić na pożądany rezultat od razu.
Bo choć najpopularniejszymi rodzajami adapterów są faktycznie te stosowane przy elektronice, nie są one jedynymi adapterami.

Czy publikowany artykuł jest Twoim zdaniem ciekawy? Jeżeli tak sądzisz, to wejdź też na polecany serwis www, który ma nie mniej cenne informacje.

Przykładem innych urządzeń są adaptery pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży, które gwarantują bardziej bezpieczną drogę przyszłym mamom.
2022/01/29, 07:42:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.