Przed czym uchronią dowolnego kierującego śruby zabezpieczające i w jaki sposób one prezentują się?

Są to śruby, które posiadają za obowiązek uniemożliwić odkręcenie koła przez jakiekolwiek niepowołane osoby. Jest to nakład pieniężny od kilkudziesięciu do 150 zł. Zakup taki mógłby uchronić nas przed o wiele bardziej znaczącym wydatkiem, który powiązany będzie z zakupem drugich opon oraz felg albo remontem podwozia.


Śruby zabezpieczające nie posiadają standardowego sześciokątnego łba, który niezbędny jest do odkręcenia jej normalnym kluczem do kół. Śruby zabezpieczające moglibyśmy odkręcić dopiero po przystawieniu do niej dopasowanej szczególnie nakładki. Ta nakładka jest wymagana, ponieważ ta część, która pozostaje w kole posiada rozmieszczone odpowiednio bolce lub wycięte nieregularnie wzory w łbie śruby. Przykładając łącznik będziemy w stanie użyć standardowego klucza do odkręcenia koła. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża i sięga nawet 100 złotych. Jeżeli śruby (śruby do alufelg) zabezpieczające są niskiej klasy, w takiej sytuacji mogą zawieść nas w czasie eksploatacji, gdyż szybko się zużywają w czasie odkręcania i zakręcania. Powoduje to nieoczekiwaną atrakcję na drodze i wtedy powinniśmy wezwać lawetę. Niezwykle popularne są także przypadki, gdy bolce zastosowane w niedrogich śrubach po ok. dwóch latach używania są luźne i nie pozwalają na to, aby użyć adekwatnej siły do odkręcenia śruby.


Może zainteresują ciebie także

Tanie i fachowe wagi elektroniczne- zastosowanie

wagi-elektroniczne-poznań-obrazek
Na podstawie danych z: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Wagi elektroniczneużytkowane są współcześnie na bardzo wielką skalę. Dlatego fabrykacja wag elektronicznych rozwija się ogromnie żywiołowo, bez kłopotu znajdziemy je w ofercie wielu fachowych firm.


skrzynia biegów
Admin: bbjee


Trzeba mieć świadomość tego, aby zawsze przy sobie posiadać końcówkę, która pozwoli nam odkręcić zabezpieczającą śrubę. Gdy kupujemy samochód musimy sprawdzić czy wcześniejszy właściciel zastosował zabezpieczenie oraz dopilnować tego, aby oddał nam końcówkę. Śruby zabezpieczające należałoby nabyć w sklepie, który oferuje felgi do należącego do nas typu samochodu.


Sprzedawca podpowie nam, która z nich jest najbardziej właściwa do naszych kół. Jeżeli nabywamy je sami na przykład w internecie, to musimy pamiętać o długości śrubki, typie użytego gwintu a także o rozmiarze gwintu.
2022/01/22, 07:46:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.