Jakie wykorzystanie mają łożyska wysokoobrotowe oraz jakiego rodzaju mają cechy?

Łożyska te należą do grupy łożysk, które gwarantują wyjątkowe właściwości w bardzo trudnych warunkach. Mają one zastosowanie głównie w procesie obróbki. Zwiększona prędkość obrotowa, wysoka precyzja obrotów oraz dobra sztywność to wymogi, które te łożyska powinny spełniać.


łożyska wysokoobrotowe


Łożyska wysokoobrotowe posiadają zastosowanie głównie w centrach obróbczych, frezarkach, tokarkach oraz wiertarkach, które wykonują głębokie otwory. Z uwagi na to, że działają one w ciężkich uwarunkowaniach, muszą spełniać niezwykle wiele wymagań, które dotyczą nośności, sztywności oraz prędkości obrotowej. Nośność takich łożysk zależy od wielkości i ilości kulek i od surowca, z jakiego zostały wykonane. Najlepszymi wynikami mogłyby wyróżnić się łożyska ze znaczną ilością małych, ceramicznych kulek. Uzyskanie wysokiej precyzji obrabiania wymaga odpowiedniego napięcia łożyska, które determinuje jego właściwą sztywność. Przy wysokich obrotach eliminowane jest napięcie sprężynowe stałego łożyska.

Jeżeli myślisz, że nie ma w internecie niezwykłych informacji, to przekonaj się (https://gochrome.pl/) treści, gdyż można by w nich znaleźć ważne dane na pasjonujący Cię temat.

Znaczy to, że pierścienie wewnętrzne są razem ściśnięte. Łożyska wysokoobrotowe, są łożyskami skośnymi o kącie działania między 12 i 30 stopni. Ten kąt funkcjonowania posiada bardzo znaczny wpływ na nośność, sztywność i obroty łożyska. Badania wszystkich parametrów funkcjonowania łożysk wykazały, że optymalnym kątem działania jest kąt 21 stopni.


Może zainteresują ciebie także

Czy łańcuch rozrządu jest lepszy od paska oraz kiedy należy go wymienić?

usługa
Admin: paul goyette
Dzisiaj, kiedy samochody przypominają komputer na kółkach a silniki mają niezwykle złożone układy oczyszczania spalin, to takie części jak rozrząd nadal wygląda tak samo jak kilka dziesiątków lat wstecz.


Dziś paski rozrządu są wzmacniane na przykład kevlarem.


Najważniejszymi korzyściami łożysk wysokoobrotowych są niezawodność, ograniczony koszt obsługi oraz trwałość, a także skrócenie czasu obrabiania dzięki temu, że posiadają zwiększoną prędkość i optymalną nośność. Posiadają również duże parametry jakościowe.


Są to zminimalizowanie nagrzewania się, gwarantowana dokładność początkowego zacisku oraz niezwykle wysoka precyzja obrotu, i również sztywność. warunki szczególnie trudne albo specyficzne warunki pracy, wymagają wykorzystania łożysk specjalnych, które są przeznaczone do nietypowych aplikacji.
2022/02/02, 07:42:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.