Jak przechować jedzenie przez dłuższy okres? Prowadzisz swoją knajpę? Zobacz, jak nie marnować jedzenia!

Jeżeli prowadzisz własną knajpę, bez wątpliwości wiesz doskonale, jak dużo jedzenia zmarnuje się na co dzień. Nawet jeżeli wydaje Ci się, iż wszystkie porcje poszczególnych potraw masz dokładnie obliczone, jednak gastronomia jest tak bardzo nieprzewidywalnym biznesem, iż niemal każdego dnia praktycznie wszystko może wywrócić się do góry nogami. Jak sobie z tym radzić?

Kłopoty z przechowywaniem jedzenia w restauracjach
Z jednej strony z pewnością nie chcesz mówić klientom, iż nie ma jakiejś potrawy, z drugiej zaś kupienie zbyt dużej ilości składników, które później mogą nie zostać wykorzystane spowoduje realne straty - niewątpliwie znakomicie znasz taki dylemat. Jeśli chcesz go unikać, powinieneś opracować fajny system przechowywania jedzenia w swej restauracji.

Najbardziej polecanym sposobem na przechowanie jedzenia, który zwykle nie powoduje większych strat w jakości, bez wątpliwości jest zamrażanie żywności. W Twojej knajpie niewątpliwie musi się więc znaleźć zamrażarka niskotemperaturowa, dzięki której będziesz w stanie naprawdę wiele zaoszczędzić - czytaj więcej. Jeśli Twój kucharz będzie pewny, iż danego składnika jest zbyt wiele i nie zdąży go przerobić przed jego zepsuciem się, po prostu włoży go do zamrażarki i nastawi właściwie regulator temperatury (sprawdź tutaj: przejdź do strony).

Gdy czytasz o publikującej interesującą Cię treść nowej stronie, to wcześniej zweryfikuj info (https://srebroizloto24.pl/produkt/amerykanski-orzel-1-uncja-zlota/) dotyczące źródeł, z których pobiera ona informacje.

To bez wątpliwości jeden z najłatwiejszych sposobów na przechowanie żywności.

Co więcej
Staraj się, żeby Twoja karta nie była zbyt długa - to właściwie zawsze gwarancja świeżości żywności. Na dodatek wykorzystuj z głową resztki z jednego dania do przygotowania - wówczas bez wątpienia nic się nie zmarnuje.
2023/05/27, 07:55:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.