Tektura oraz jej zastosowania w wielu gałęziach przemysłu do pakowania oraz nie tylko

Tektura jest najgrubszym surowcem papierniczym, nawet do 10 mm grubości. Powstaje dzięki zlepieniu kilkunastu warstewek masy papierniczej.


Do wyprodukowania kartonu używa się włókien ścieru drzewnego i makulatury.
Karton to artykuł nie nadający się do pisania. Pośród odmian tektury rozróżnia się: białą, kredową, oraz techniczną. Oprócz tego rozróżnia się opakowania z tektury falistej, jakie powstają z połączenia kilku warstw papieru falą papierową, sprawiającą podwyższenie sztywności arkusza a także tekturę lITą. Tektura jest przede wszystkim używana do produkcji kartonów zbiorczych. Ze względu na warianty fali w kartonach trzywarstwowych rozróżnia się tak zwane fale B, fale C oraz fale E. Są także kartony 5-warstwowe, powstające z połączenia powyższych rodzajów fal - zamów opakowania.


beton
Admin: Lafarge Beton
Na podstawie danych z: Lafarge Beton


Tektura falista ma wykorzystanie w produkcji przeróżnego rodzaju funkcjonalnych opakowań. Do czego możemy wykorzystać tekturę? Będzie ona kapitalna między innymi, do zapełniania przestrzeni, chroni rogi a także powierzchnie. Może służyć jako wyściółka a także nadaje się do owijania a także zakrywania. Budowlańcy częstokroć znajdują użycie tektury w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista to rewelacyjny surowiec zabezpieczający przed uszkodzeniami przykładowo parkiety. Dzięki swym cechom jest odpowiednia do składowania jak też transportu na przykład przeprowadzki. Ponieważ rynek w swej propozycji ma przeróżne warianty tektury zatem może pojawić się ambaras z doborem owej konkretnej. Warto zaakcentować, że wybór powinien być uzasadniony późniejszym zastosowaniem powstałego z kartonu np. opakowania.
Jako wyznacznik wyboru można wziąć masę wyrobu, wówczas będzie oczywiste, iż do takiego musi zostać zastosowana mocniejsza tektura, natomiast do lżejszych cieńsza. producent etykiet opakowań tekturowych posiada w ofercie rozmaitej grubości tekturę.
2022/11/03, 08:09:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.