Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako zabezpieczenie na drodze w trakcie normalnego użytkowania i wypadków

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jaki jest odsetek wypadków na naszych drogach związany z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po wsiadaniu w stanie po spożyciu za kierownicę. Niestety nie są to chlubne wyniki, z tego powodu należy jakoś temu zaradzić. Dobrym rozwiązaniem w wielu miejscach okazują się progi zwalniające.

roboty drogowe
Admin: Kenneth Walton
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Montuje się je w miejscach, w których wypadki związane z przekraczaniem prędkości są bardzo częste, ale też w okolicach szkół, żeby kierowcy zdjęli nogę z gazu, bo wiadomo, że z dzieciakami nigdy nic nie wiadomo. Trudno wymagać od sześciolatków odpowiedzialności, czy logicznego rozumowania, to dorośli powinni dbać o bezpieczeństwo maluchów. Jednak często sam znak, który ma uświadomić kierowcom, że trzeba zwolnić, gdyż w okolicy są dzieci, niewiele dawał, dlatego są montowane progi zwalniające, które są idealnym sposobem na zmniejszenie prędkości i to przez każdego kierowcę. Często też progi zwalniające są na osiedlach, bo tam też mieszkańcy chcą, by ruch był spokojny, by nikt nie urządzał sobie rajdów między domkami. Progi tego typu to idealne rozwiązanie, jeśli naprawdę chce się uspokoić ruch.

Może zainteresują ciebie także

Dlaczego tak istotne jest ubezpieczenie OC? Jaka osoba szczególnie powinna o takim obowiązku pamiętać?

temperatura
Admin: The Forests Dialogue
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu to kwestia, o jakiej musi pamiętać każdy właściciel auta. Bez takiego dokumentu lepiej nie wyruszać w trasę. Czemu to tak ważne?


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji różnych sytuacji.


Konieczne w czasie robót drogowych

Wszyscy wiele razy mieliśmy okazję widzieć jak na którejś ulicy robi się remont albo są odmalowywane czy to pasy w sensie przejścia dla pieszych, czy również pasy dzielące drogę.sięgnij po szczegóły - przejdźWtedy bardzo często dane miejsca bywają obstawiane pachołkami drogowymi. Te pachołki drogowe nie są kosztowne, można je znaleźć w hurtowniach bhp, bo jak wiemy mają one ostrzec wszystkich uczestników ruchu o tym, że w konkretnym miejscu nie można przejechać i trzeba takie miejsce ominąć, a co się z tym wiąże są ochroną dla ludzi pracujących w konkretnym miejscu. Jeśli firma, która ma prowadzić jakiekolwiek prace na drodze nie posiada pachołków, to najczęściej nie jest w stanie swojej pracy rozpocząć.

znaki drogowe
Jeżeli dopiero, co pomalowane pasy nie zostaną obstawione przez pachołki, to niestety uczestnicy ruchu bardzo szybko doprowadzą do tego, że pasy nie będą prezentowały tak jak sobie tego życzyła firma wykonująca tę pracę. Pachołki są również wykorzystywane w szkołach jazdy i raczej młodym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia samochodu nie kojarzą się dobrze. Choć oczywiście po pewnym czasie, jazda między pachołkami nie będzie czymś trudnym, ale na początku trzeba się tego, po prostu nauczyć.
2023/02/15, 07:40:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.