Apteczka samochodowa - obowiązkowe zaopatrzenie w każdym samochodzie

Każdy kierowca, posiadający wóz, winien pamiętać o tym, iż apteczka samochodowa to konieczne, wyraźnie kluczowe zaopatrzenie samochodu! Z apteczki samochodowej możemy skorzystać my sami, niemniej nie przewozimy jej tylko dla siebie.
pierwsza pomoc
Admin: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy obserwatorami karambolu samochodowego, nasza apteczka może komuś uratować istnienie. Dlatego nawet jeżeli nie wiemy, jak na przykład udziela się pomocy drogowej - wiecznie powinniśmy mieć apteczkę samochodową. Możliwe, że przyda się ona komuś innemu, kto w razie wypadku będzie potrzebował z niej skorzystać.

Może zainteresują ciebie także

Obowiązkowe oprzyrządowanie auta w naszym kraju

pasy mocujące
Admin: Alexander Nie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Oprzyrządowanie samochodu to czynnik, jaki ma nie tylko kluczowy wpływ na wygodę poruszania się po drodze, lecz także na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów.


W związku z tym, każdy samochód zarejestrowany w naszej ojczyźnie musi posiadać obowiązkowe oprzyrządowanie, jakie jest nieodzowne w wypadku zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.


Zdołałoby się wydawać, że apteczka samochodowa to nie dużo, w końcu ma ona wyłącznie podstawowe wyposażenie (sprawdź szczegóły na czarmed.pl). Niemniej to „podstawowe wyposażenie” zdoła wesprzeć w podtrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu gdy przyjedzie karetka. Nie pożądane byłoby więc ignorować posiadania apteczki w wozie.

Apteczkę winniśmy posiadać przy sobie zawsze, najlepiej w ogóle nie wyciągać jej z wozu. Bez względu na to czy wybierasz się do sklepu, czy jeździsz do pracy czy też może na dłuższy urlop - apteczka wiecznie może Ci się przydać. () Nigdy nie wiemy co czeka nas na drodze. Apteczkę potrzebnie trzeba mieć także w trakcie wyjazdu za granicę. W poniektórych państwach za brak apteczki samochodowej wolno uzyskać duży mandat. Policjanci wielu krajów często kontrolują, czy kierowca posiada zasadnicze zaopatrzenie samochodowe, w tym także apteczkę. Pomimo, że w Polsce panują trochę inne reguły dotyczące wyposażenia wozu, to w takich państwach, jak Niemcy, Litwa, Austria bądź Bułgaria za brak apteczki kierowcom zagrażają wysokie sankcje.

kurs pierwszej pomocy
Admin: Homeandgardners
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A jakie podstawowe zaopatrzenie powinno znajdować się w apteczce? Bezspornie nie zdoła zabraknąć tam rozmaitych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania czy też gumowych rękawiczek. Do tego w apteczce warto umieścić opaskę uciskową czy też trójkątną chustę, która służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednakże znajdować się leki bądź środki dezynfekujące, w szczególności w płynie. Ich rozlanie się zdoła sprawić zniszczenie pełnej jej zawartości.
2019/05/17, 14:59:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.