Kilka słów o odmianach kominów i ich przeznaczeniu w konstrukcji obiektów przemysłowych.

Kominy stanowią stały element krajobrazu miejskiego|industrialnego krajobrazu|scenerii miejskiej. Ich wysokie sylwetki widać już z daleka, a te bardziej oryginalne bywają nawet traktowane jako konkretnych zakładów produkcyjnych.

Mniej więcej tyle na temat kominów wie każdy przeciętny zjadacz chleba wiedza o kominach każdego amatora. Warto ją trochę poszerzyć.

Zaintrygowały Cię opisy opisane w tym wątku? Jeśli tak, to czytaj także podobne informacje, dotyczące tego sektora. Przejdź do nowej strony.

Kominy przemysłowe można podzielić na trzy główne typy: przemysłowe, spalinowe i wentylacyjne - komin przemysłowy. Pierwsze z nich, które określa się również mianem dymowych, służą odprowadzaniu produktów palenia drewna, węgla i innych materiałów. Drugi typ wykorzystywany jest do wypuszczania gazów powstających podczas produkcji.Trzecie montuje się, by usuwać z pomieszczeń fabrycznych zanieczyszczone powietrze. Kominy przemysłowe wykonuje się z rozmaitych materiałów.


Wysoki komin
Admin: Karen Mardahl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W ofertach firm zajmujących się ich budową możemy znaleźć kominy stalowe, stalowo-ceramiczne czy żelbetowe, a każdy z nich dzieli się jeszcze na swoje podtypy. Choć wyborem komina, który będzie odpowiedni dla naszej hali produkcyjnej powinniśmy obarczyć specjalistę, warto dowiedzieć się, czym różnią się od siebie poszczególne typy i czego można po nich oczekiwać. Kominy ceramiczne spotkamy przede wszystkim w nowszych budynkach. Ze względu na szybszy czas wykonania i swoją uniwersalność idealnie sprawdzają się one domach mieszkalnych, które ogrzewane są przy pomocy pieców spalinowych na różne typy paliwa. Kominy murowane z kolei wykorzystywane są do odprowadzania spalin z klasycznych pieców kaflowych, kotłów na koks i węgiel oraz kominków. Kominy stalowe przemysłowe wyglądają jak zwyczajne rury, a znajdziemy je na większości fabryk i zakładów produkcyjnych. Kominy stalowe cechują się niezwykłą łatwością montażu oraz relatywnie małą wagą. Powstają z uprzednio przygotowanych elementów, które łączy się ze sobą już na budowie, a służą do odprowadzania dymu z kotłów kondensacyjnych i gazowych.
2023/03/03, 07:41:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.