Symbol uprzemysłowionego terenu - komin przemysłowy

Komin przemysłowy to fragment krajobrazu, jaki bardzo długo kojarzony był z Górnym Śląskiem. Wszystko dlatego, iż działało tu wiele kopalń i każdego rodzaju przedsiębiorstw. Współcześnie te kominy da się zauważyć niemalże wszędzie.
przemysł
Admin: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli nawet teraz spytać statystycznego Polaka, gdzie można spotkać najwięcej kominów, z pewnością wskaże on Śląsk. Niewątpliwie tej region, tuż po przyłączeniu do Polski, był najmocniej uprzemysłowiony: sporo kopalni, hut, wszelkiego typu fabryk oraz zakładów przemysłowych. Wtedy najczęstsze było zastosowanie węgla, więc taka liczba kominów nikogo nie dziwiła. W pewnym sensie można stwierdzić, iż doskonale wpisują się one w krajobraz – bez nich tereny tego regionu wydają się niepełne. Mimo że sporo z nich kompletnie już nie działa, lub pracują bardzo rzadko z reguły nie są niszczone, stanowią pewien symbol niezwykle charakterystyczny dla tego województwa, przywołują minione czasy. Interesujący był sposób, w jaki tworzony był każdy komin przemysłowy. Zazwyczaj odpowiadali za to sławni projektanci. Postawienie, jakby nie było budowli, która ma nierzadko powyżej 50 m a dodatkowo ma małą średnicę i jeszcze zwęża się ku górze, jest bardzo skomplikowane i wymaga ogromu doświadczenia.


Może zainteresują ciebie także

Co ma okazję nam zaproponować producent tekstury?

odpady
Na podstawie danych z: pixabay.com
Czasem chcemy coś zapakować, mając równocześnie świadomość, że konkretna rzecz nie będzie ulegać zniszczeniu w czasie transportu. Przez to właśnie tak ważne jest to, aby użyć do tego opakowanie, które będzie lekkie i równocześnie bardzo mocne.


Producent tektury posiada dla nas wiele przeróżnych propozycji


Powinniśmy wydawać sobie sprawę z tego, że tektura jest bardzo wytrzymałym tworzywem, dlatego stosowana okazuje się być na przeróżne sposoby.
Obecnie taki komin przemysłowy stawiano by inaczej. Jednakże teraz węgiel nie odgrywa już tak ważnej roli, nie wykorzystuje się go w tak ogromnych ilościach, przez co ogranicza się budowę kominów. Warto zapamiętać, że kominy to nie jedynie sprawa przemysłu, fabryk i tak dalej – praktycznie każdy dom jednorodzinny posiada komin, przecież należy go jakoś ogrzać. Budowa komina to zadanie, które nie jest ograniczone wyłącznie do samego wymurowania kilkumetrowego graniastosłupa, bardzo ważne są również elementy wykończenia, jak na przykład izolacje – konieczne są także przy kominach, musi mieć także każdy komin przemysłowy. Opłaca się skorzystać z produktów firmy, której produkty izolacyjne znacząco wpływają na ograniczenie emisję energii cieplnej do atmosfery – to bardzo ważne dla środowiska.

Nie wiesz, co inny autor wzmiankuje o opisywanym w naszym materiale zagadnieniu? Ten wpis z www (http://www.asmtechnology.eu/czyszczalnia-do-zboza/) wyjaśni Twoje zagwozdki.

Właściwe zabezpieczenie kominów gwarantuje, iż nie będzie dochodziło do pojawiania się strat ciepła ani że substancje które wydostają się kominem przemysłowym będą się dostawać przez nieszczelności do środka
2023/02/01, 07:32:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.