Symbol uprzemysłowionego terenu - komin przemysłowy

Komin przemysłowy to fragment krajobrazu, jaki bardzo długo kojarzony był z Górnym Śląskiem. Wszystko dlatego, iż działało tu wiele kopalń i każdego rodzaju przedsiębiorstw. Współcześnie te kominy da się zauważyć niemalże wszędzie.
przemysł
Admin: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli nawet teraz spytać statystycznego Polaka, gdzie można spotkać najwięcej kominów, z pewnością wskaże on Śląsk. Niewątpliwie tej region, tuż po przyłączeniu do Polski, był najmocniej uprzemysłowiony: sporo kopalni, hut, wszelkiego typu fabryk oraz zakładów przemysłowych. Wtedy najczęstsze było zastosowanie węgla, więc taka liczba kominów nikogo nie dziwiła. W pewnym sensie można stwierdzić, iż doskonale wpisują się one w krajobraz – bez nich tereny tego regionu wydają się niepełne. Mimo że sporo z nich kompletnie już nie działa, lub pracują bardzo rzadko z reguły nie są niszczone, stanowią pewien symbol niezwykle charakterystyczny dla tego województwa, przywołują minione czasy. Interesujący był sposób, w jaki tworzony był każdy komin przemysłowy. Zazwyczaj odpowiadali za to sławni projektanci. Postawienie, jakby nie było budowli, która ma nierzadko powyżej 50 m a dodatkowo ma małą średnicę i jeszcze zwęża się ku górze, jest bardzo skomplikowane i wymaga ogromu doświadczenia.


Może zainteresują ciebie także

Wybór różnego rodzaju produktów na rynku jest ogromny i aby potencjalny klient mógł dokonać zakupu określonego towaru i określonej marki należy go do tego zachęcić

na studiach
Admin: Startup Mena
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rozwiązań na to jest bardzo dużo i w gruncie rzeczy każdy wytwórca stosuje inne chwyty. Czasami jest to korzystna cena, raz na jakiś czas niesłychanie popularna reklama w mediach innym zaś razem bardzo atrakcyjne opakowanie.


na studiach
Admin: Startup Mena
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecnie taki komin przemysłowy stawiano by inaczej. Jednakże teraz węgiel nie odgrywa już tak ważnej roli, nie wykorzystuje się go w tak ogromnych ilościach, przez co ogranicza się budowę kominów. Warto zapamiętać, że kominy to nie jedynie sprawa przemysłu, fabryk i tak dalej – praktycznie każdy dom jednorodzinny posiada komin, przecież należy go jakoś ogrzać. Budowa komina to zadanie, które nie jest ograniczone wyłącznie do samego wymurowania kilkumetrowego graniastosłupa, bardzo ważne są również elementy wykończenia, jak na przykład izolacje – konieczne są także przy kominach, musi mieć także każdy komin przemysłowy. Opłaca się skorzystać z produktów firmy, której produkty izolacyjne znacząco wpływają na ograniczenie emisję energii cieplnej do atmosfery – to bardzo ważne dla środowiska.

Nie wiesz, co inny autor wzmiankuje o opisywanym w naszym materiale zagadnieniu? Ten wpis z www (http://www.asmtechnology.eu/czyszczalnia-do-zboza/) wyjaśni Twoje zagwozdki.

Właściwe zabezpieczenie kominów gwarantuje, iż nie będzie dochodziło do pojawiania się strat ciepła ani że substancje które wydostają się kominem przemysłowym będą się dostawać przez nieszczelności do środka
2023/02/01, 07:32:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.