Produkowanie żywności = jak zdobyć eko certyfikat?

Polacy coraz chętniej prowadzą zdrowy styl życia. Znacznie częściej zwracamy uwagę jak produkowana jest żywność, dlatego rolnictwo ekologiczne zyskuje popularność.


eko certyfikat
Admin: anokarina
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Aby taka działalność mogła się cieszyć zaufaniem klientów| konieczne jest uzyskanie odpowiedniego certyfikatu, potwierdzającego ekologiczną uprawę żywności, wolnej od niebezpiecznych substancji. Jakie formalności należy spełnić, by uzyskać taki certyfikat? tutaj o eko certyfikatach


W gospodarstwie ekologicznym do uprawy żywności stosuje się odpowiednie metody ochrony gleby oraz wody, ale także nawożenia. Przy ekologicznych uprawach zabronione jest wykorzystywanie chemicznych środków ochrony roślin. Poniżej podpowiadamy jakie kluczowe kroki należy podjąć, aby uzyskać eko certyfikat - zobacz eko certyfikat.


By uzyskać certyfikat ekologicznej żywności przede wszystkim należy złożyć wniosek o certyfikację oraz wypełnić specjalny formularz - „Zgłoszenie podjęcia działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego”. Wzór takiego formularza znajdziemy szybko w sieci|, na stronie online Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Wypełniony druk trzeba przesłać do jednostki certyfikacyjnej - oznacza to równoczesne zawarcie umowy dotyczącej kontroli na podstawie jakiej owa instytucja sprawdzi czy w rzeczywistości zgłoszone gospodarstwo jest ekologiczne. Na mocy upoważnienia wystosowanego przez MRiRW obecnie w naszym kraju działa obecnie 10 instytucji, które wydają, ale też cofają certyfikaty żywności ekologicznej.


Może zainteresują ciebie także

Wysokiej klasy reflektory używane w samochodach

GPS
Admin: Smailo
Na podstawie danych z: Smailo
Chyba każdy kierowca jest świadomy tego, jak ważną rolę w konkretnym samochodzie odgrywają reflektory. Nie da się ukryć, że od nich jest uzależnione między innymi bezpieczeństwo podczas jazdy, i z tego powodu należy zwrócić na tę kwestię znaczną uwagę.


Nadzór nad tymi instytucjami prowadzi WIJHARS.

Podoba Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę (http://www.mediatalk.com.pl/co-oferujemy-influencerom.html) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Informacje o kolejnych kontrolach - terminach i opłatach - są przekazywane w postaci aneksów.
2023/05/20, 07:39:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.