Etykiety – cudny wynalazek

Co byśmy zrobili, jakby na naszym globie nie byłyby dostępne etykiety? Odpowiedź się sama nasuwa – zostałyby wynalezione.
Ale załóżmy jednak, iż nasza inteligencja w tej i tylko w tej materii poniosłaby klapę dramatyczną i dotkliwą. Jakie oblicze miałby świat, w którym nie istniałyby etykiety (drukarnia etykiet) samoprzylepne? Zapraszam do łamigłówki.

etykiety samoprzylepne
Na podstawie danych z: www.eti-go.pl
Babinka posiadałaby nie lada problem. Bo jak tu zrobić przetwory? Mnóstwo szklanych pojemników, a nie da się ich skatalogować. Rzecz jasba, pamięć już słabiutka. Wnuk odwiedzi i na bułeczkę dostanie ćwikłę zamiast marmolady z porzeczek. A potem na Wielkanoc na talerz śniadaniowy wpadnie dżem morelowy, a nie ćwikła. Prawdziwy chaos! Cóż ma począć babinka smutna, której nie wspierają etykiety…

Firmy spedycyjne? Pomyślcie o masie paczek bez etykiet. Współcześnie pracownicy spedycyjni to właściwie gadające >aplikatory etykiet i drukarki etykiet. Z tym zbawiennym wynalazkiem chodzą nawet do toalety. Jak zabraknie etykiet, narodzi się bałagan. Nabazgrolone na kartonach namiary prędko się rozmażą. Liczący ponad trzy czwarte wieku hipotetyczny Nowak, który od upadku muru berlińskiego nie może się pochwalić ani jednym włosem, otrzyma przesyłkę z grzebieniem i suszarką. Śliczna adeptka prawa z Wrocławia zdziwi się mocno, gdy w paczce dostanie pełny pakiet pism wybranych świętych z okresu Bizancjum. Bez cienia przesady powiem, że kiedy etykiety nie są w sprzedaży, świat podpalają ruchalki na ogromną skalę.

A sklepy? Cóż zrobić mają biznesmeni, gdy do pomocy nie przyjdzie im program do etykiet? Handel runie całkowicie. Naturalnie, na placu boju są jeszcze metki, do których weryfikacji służy czytnik kodów kreskowych. Lecz nie czarujmy się – kto je zauważa? Skromne skrawki materiału zwykle są podstawową ofiarą nożyczek. Zapaść biznesu to załamanie ekonomii globalnej. To oczywiście droga do buntów i głodu…

Może zainteresują ciebie także

Gdzie mają zastosowanie zasady znane z zajęć fizyki

pensjonat
Admin: Philip Thériault
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niewielu z nas docenia lekcje fizyki w szkole, jakaś część z nas uważa fizykę za nudną. Tymczasem wiele maszyn i przyrządów funkcjonuje na bardzo prostych zasadach o jakich uczyliśmy się w szkole podstawowej czy w liceum, po prostu nie zdajemy sobie sprawy z tego faktu. Przykładowo chłodziarka bądź chłodnica do samochodu a także urządzenia jakich używamy praktycznie w każdym mieszkaniu. Takowym przykładem może być schładzarka czy kaloryfer które funkcjonują dzięki różnicy temperatur pomiędzy dwoma środowiskami (atmosferą we wnętrzu a cieczą w kaloryferze). Takowe urządzenia to tzw. wymienniki ciepła.


Trudno uwierzyć, że takie maleńkie papierki, jak taśmy termo transferowe żywiczne, mogą odgrywać kluczowe role we współczesnych realiach. Takie wnioski stają się jasne, dopiero gdy coś znika. Podsumowując, świata, w którym nie asystują człowiekowi etykiety samoprzylepne, nie wolno życzyć nikomu.
Na podstawie danych z: Etisoft
2022/12/29, 07:35:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.