Ponieważ najbardziej istotna w życiu jest pasja. Nie można żyć z dnia na dzień, powinniśmy coś mieć z życia

Jakby to było, gdybyśmy żyli wyłącznie obowiązkami. Takie życie byłoby z pewnością dość żmudne, nieciekawe i strasznie smutne. Podejście do takiego właśnie życia mielibyśmy nieco mniej aktywne, gdyż bylibyśmy mocno znudzeni tym wszystkim, co może spotkać nas. W takim życiu nic by nam się nie przytrafiało, bo wszystko byłoby dokładnie przemyślane i ułożone. Rutyna zwalczałaby każdy impuls spontaniczności, a luźne myśli nie mogłyby sobie dryfować po umyśle, gdyż byłyby całkiem bezproduktywne. Czy chcielibyśmy tak żyć?

żółty Seat
Admin: Nacho
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Większość zdecydowanie odpowie, że nie, bo co to za życie. Praca i nuda, dom, praca i tak każdego dnia. Wielu jednak pomyśli inaczej, zagłosuje za takim życiem, albowiem jak dosłownie wszystko jest poukładane, to nie stresujemy się bez sensu. Żyjemy mało spontanicznie, życie nas nie zaskakuje, nie ma bowiem niespodziewanych sytuacji – dobrych, ale też złych. To pewnie zależy od charakteru każdej z osób, ponieważ dojrzewamy w innym środowisku, mamy przykłady inne w domu czy pośród przyjaciół. To się przekłada na to, jak żyjemy, jak planujemy się rozwijać i w która stronę podążać. Przykładowe hobby - bardzo dobre aukcje pojazdów gogle motocyklowe.

Niemniej, wydaje się, że jednak więcej jest ludzi, którzy sobie nie wyobrażają życia w zgodzie z rutyną. Takie coś mogłoby unieszczęśliwić ich. Co to za życie, monotonne i nudne. Każdy ma jakieś zainteresowania, każdy lubi robić coś innego w wolnym czasie, choć wydaje się, że można rozdzielić pewne zainteresowania i je kategoryzować. Tak więc mamy przykładowo ogrodnictwo czy motoryzację (dla fanów: uznane części do kamperów i (producent przyczep samochodowych) kempingowych na mamy fanów sportu i gier komputerowych, mamy ludzi, którzy uwielbiają wszelka aktywność, więc po pracy biegają, jeżdżą rowerem czy udają się na pływalnie, zaś w weekend spotykają się ze znajomymi, aby na przykład zagrać w futbol czy kosza.

A jak do tych rewelacji ustosunkują się naukowcy? Nawiązując do wielu badań, większość twierdzi, że jeśli mamy swoją pasję, którą potrafimy pielęgnować i trenować, to jesteśmy na drodze, by stać się osobami szczęśliwymi. Oczywiście, to czy jesteśmy zadowoleni zależy w dużej mierze, od tego, jakimi jesteśmy ludźmi, jakie mamy doświadczenia życiowe, lecz ma na to także wpływ nasze podejście do zainteresowań dodatkowych. Tak więc pielęgnujmy swoją pasję, nieważne, jaką ona by była.
2020/10/05, 07:25:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.