Stawiaj na markę - dbaj o efektywność akumulatora

Na wadliwie chodzącym akumulatorze maszyna daleko nie zajedzie. Sukcesu nie zagwarantuje sam zakup energetycznego bodźca elektrycznego w samochodzie. Właściciel, który regularnie dba o stan auta i zamierza maksymalnie racjonalnie wykorzystać taki akumulator będzie miał na uwadze stan techniczny w trakcie użytkowania.


O ile zwykliśmy kojarzyć serce samochodu z silnikami, niebagatelną rolę w
Czarne auto
Admin: Andrew Gregg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
skutecznym działaniu maszyny odgrywają akumulatory samochodowe (baterie do samochodu). Zbierają one energię w postaci elektrycznej i magazynują ją, ale w postaci chemicznej. W klasycznych autach stosuje się akumulatory wykonane z ołowiu. Ciężki metal występuje w akumulatorach pojazdów w różnych konfiguracjach: m.

Już teraz wejdź na ten odsyłacz i zweryfikuj info u źródła (https://mastereducator.pl/), by mieć całkowitą pewność, że jakiekolwiek informacje uzyskiwane na takiej stronie są miarodajne.

in. z antymonem, wapniem (jako technologia hybrydowa) czy w zestawie ołów – wapno – srebro. W większości
Sportowe auta
Admin: Valder137
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
modeli konieczne jest użycie wody do uzupełnienia, z wyjątkiem akumulatorów wykonanych z wapnia i srebra.

Akumulator jest w przypadku zwykłej osobówki szeregowym połączeniem sześciu takich samych ogniw elektrycznych. Cały układ jest odpowiednio odizolowany w specjalnych komorach urządzenia zwanymi celami. Splot sześciu ogniw to moc ponad 12 woltów. W przypadku masywniejszych pojazdów - np. ciężarowych - łączna moc oscyluje na poziomie 24 woltów.

Parametry techniczne akumulatorów samochodowych skupiają się na dwóch zadaniach. Pierwszą kluczową wartością jest wartość energii dostarczanej samochodowi z akumulatora.

Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich warunków jej poboru. Ten wskaźnik liczymy w amperogodzinach. Kolejną wartością wskaźnika jest prąd rozruchu, zwany też prądem pobierczym zimna, który mierzony jest w amperach. W silnikach Diesla zaleca się montowanie akumulatorów o wyższym prądzie rozruchowym, w przeciwieństwie do zapłonu iskrowego.

Różnorodność aut wymusza na kierowcach właściwy dobór akumulatora. O ile w przypadku laptopów wybieramy: baterie alkaliczne czy do ładowania, to w samochodach też warto postawić na sprawdzonych, uznanych producentów. Internauci na motoryzacyjnych portalach sieci uznają akumulatora Bosch za sprawdzony produkt, szczególnie jeśli chodzi o lata wysłużenia. Wraz z logiem idą oczywiście koszty, dlatego co oszczędni poszukają dobrych, ale tańszych firm. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odnajdziesz tutaj: akumulator samochodowy bosh.
2023/11/16, 07:15:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.