Automatyka w przemyśle jak też w gospodarstwie domowym - gdzie ją znajdziemy?

Jedną z największych firm elektronicznych europejskich jest Siemens. Każdy chyba spotkał się z produktami tej niemieckiej firmy. Prawdopodobnie były to jakiekolwiek artykuły artykuły gospodarstwa domowego - nowoczesne ekspresy do kawy bądź blendery do przygotowywania smakowitych potraw.

Ale nie jest to jedyna sfera w której specjalizuje się ta firma. Uważa się powszechnie, że trzeba koncentrować się na jednej dyscyplinie.

Jeżeli pasjonuje Cię prezentowana w niniejszym artykule kwestia, zweryfikuj treść (http://pily.inter-bis.pl/testowy-produkt), którą najprawdopodobniej również uznasz za pomocną.

Ma to w istocie sens w przypadku małych firm. Ogromne światowe koncerny mogą sobie pozwolić na większy rozmach (chociażby przez fakt dużych rezerw finansowych, podług reguły iż wielki może (szczegółyo tym> idź do serwisu www.grupapartner.pl/) więcej). Tak samo jest z niemieckim koncernem.

Pewną z gałęzi jej aktywności jest automatyka przemysłowa. Przedsiębiorstwo stworzyło oddzielną markę Siemens LOGO. Marka wytwarza wszelakiego rodzaju sterowniki analogowe i cyfrowe stosowane w przemyśle np. do sterowania naporem powietrza w pneumatyce przemysłowej. Plusem wyrobów spod znaku Siemens LOGO jest ich uniwersalność spowodowana modułową konstrukcją. Oznacza to, iż nabywca w bardzo łatwy sposób rozbudować może zamówioną przedtem linię wytwórczą. Pozwala to na zachowanie elastyczności przy względnie niskich kosztach. Rozszerzenie linii wytwórczej albo zmiana jej trybów jest dzięki artykułom Siemens LOGO prostsza. Nie trzeba bowiem pozyskiwać nowych przyrządów sterujących, starczy wymienić konkretne fragmenty systemu by dostosować się do zmieniających się wymagań.

maszyny przemysłowe w fabryce
Admin: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli jeszcze dodamy do tych wszystkich renomę firmy i dbałość o jakość towarów otrzymujemy najwyższej klasy wyroby. Można je znaleźć w Gigaom. Nie przypadkowo na początku tego tekstu nadmieniłem o sprzęcie dla domu wytwarzanym przez przedsiębiorstwo. Okazuje się bowiem, że automatyka przemysłowa może być stosowana także w mieszkaniu.


Może zainteresują ciebie także

Co to są mieszalnie pasz i odsiewacze oraz do czego są wykorzystywane?

zboże
Admin: Michele Dorsey Walfred
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Potrzebujesz przedmiotu do mieszania pasz? Chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego sprzętu? Już dziś to nie powinno być kłopotliwe. Mieszalnie pasz to kompletne systemy specjalnych urządzeń i podzespołów stosowane do produkcji paszy dla zwierząt, zabudowane w konkretnych kontenerach, dzięki czemu mają one charakter mobilny i zwalniają inwestora z potrzeby zakupowania właściwych pozwoleń na konstruowanie budynku.

Przykładem może być zautomatyzowana brama wjazdowa do naszej posesji - być może do jej stworzenia zastosowano produkty Siemens LOGO, podobnie może być z roletami jakie zabezpieczają nas przed nazbyt intensywnym blaskiem słońca. My wciskamy guzik, zaś elementy sterujące realizują za nas całą robotę. I tutaj przyda się ich elastyczność, ponieważ wiadomo iż lubimy kiedy niekiedy zmieniać coś w swym otoczeniu.
2019/05/26, 07:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.