Oleje do wykorzystywania w najnowocześniejszych silnikach

Każdy kto ma auto wie, jak istotny jest dla niego olej. Pełni on parę ważnych zadań. Utrzymuje jednostkę napędową w czystości i wypłukuje wszelakie osady powstałe w wyniku palenia etyliny, studzi ją, również zmniejsza tarcie. Bardzo ważne jest sprawdzanie stanu oleju. Trzeba to czynić kiedy silnik jest zimny, a auto stoi na gładkim podłożu.


Trzeba pamiętać, żeby oleje Total zamieniać razem z filtrem. Najlepiej czynić to raz w roku, bądź co 30 tys. km. Jeśli nabywamy z drugiej ręki samochód i nie mamy pewności, jaki olej był stosowany, zastosujmy wyrób półsyntetyczny. Trzeba zwracać uwagę, by podczas dodawania oleju nie wlać go za dużo, bowiem silnik w toku pracy będzie wydzielał ciecz na zewnątrz, przez co zniszczone zostaną uszczelnienia i pojawi się wypływ. Więcej informacji na stronie: http://www.esoil.pl/p,50,pv-100

esoil.pl
Admin: esoil.pl
Na podstawie danych z: esoil.pl
Na rynku są trzy kategorie olejów, mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne. Syntetyczne oleje Total są najlepsze, lecz przy zakupie należy kierować zarządzeniami producenta danego napędu.
Jeżeli pominiemy mały pułap oleju i nie zareagujemy na czas, to usłyszymy hałaśliwą pracę motoru, metaliczne brzmienia, a oprócz tego dostrzeżemy także ubytek siły. W poniektórych sytuacjach może ukazać się dymienie z rury wydechowej.

Niestety, przy takich objawach może być już za późno na ratunek i należy liczyć się z wizytą w warsztacie samochodowym. Jeżeli nastąpi defekt motoru i olej będzie w nim palony, oczekują nas spore awarie i drogie reperacje.
Oleje Total są najnowocześniejszymi olejami silnikowymi, stworzonymi w technologii syntetycznej TOTAL,
Auto
Admin: Jean-Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
który jest doskonale zgodny z najświeższymi rozstrzygnięciami technicznymi zastosowanymi w silnikach benzynowych i diesla. Autor: http://www.esoil.pl/


Kompatybilny z najnowszymi systemami filtrowania spalin. Specjalna technologia zapewnia realizowanie wymagań najsurowszych standardów. Oleje Total są właściwe do stosowania w jeździe sportowej, komunalnej i po autostradzie, w autach osobowych używanych w najcięższych warunkach eksploatacyjnych. Wskazany jest do użytkowania w najnowocześniejszych motorach benzynowych i wysokoprężnych.
2018/06/22, 11:51:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.