Konstrukcja głowic w silnikach aut, jak w należyty sposób podejść do jej naprawienia.

Głowice w samochodowych silnikach spełniają bardzo ważną rolę, to właśnie w nich umieszczonych jest dużo elementów typu jak świecie, wałki i wtryskiwacze. Stopień komplikacji współczesnych głowic jest duży, podobnie zresztą jak samych jednostek napędowych. Głowice przeważnie się odlewa z odpowiedniego stopu w specjalnych formach, a w dalszej kolejności przygotowywane w taki sposób, aby dało się w nich zamontować wszystkie konieczne podzespoły.

Samochód
Admin: Marcus Balcher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Głowice to elementy, które się stosunkowo rzadko psują, dużo częściej uszkadzają się elementy, które w głowicy są umieszczone. W odpowiednio zaprojektowanych jednostkach napędowych wymiana dużej ich części jest jak najbardziej możliwa i nie powinna nastręczać większych problemów, chociaż niekiedy zdarzają się cięższe sytuacje. Zdarzają się jednak przypadki, gdy także głowica zostanie uszkodzona, dzieje się to najczęściej w sytuacji, gdy zimny silnik będzie zbyt przeciążony albo urwie się pasek rozrządu. Obu tym sytuacjom można bez większego problemu zapobiec, po prostu trzeba ograniczać obroty na nierozgrzanym silniku i systematycznie dbać o wymianę paska rozrządu - planowanie głowicy zleć w Auto-Rrege.


Może zainteresują ciebie także

Chip tuning staje się polecaną metodą poprawy parametrów motoru

Silnik auta
Admin: Grant.C
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Twórcy samochodów nagminnie pozostawiają w silnikach spory zasób wielu przymiotów po to, ażeby uwalniać je w nowocześniejszych typach jak również dopasowywać do wyposażenia, formatu czy też ciężaru określonej wersji. Taki sam napęd może posiadać kilka wartości siły i momentu obrotowego.

W chwili, kiedy głowica zostanie uszkodzona , konieczne się stanie jej naprawienie lub założenie nowej.

Zaabsorbował Cię ten wpis? To świetnie, ponieważ również ta oryginalna strona wciągnie Cię bez reszty, więc sprawdź to!

Ze względów ekonomicznych zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem jest regeneracja głowic (pod Wrocławiem jest firma Auto-Rege), ale należy się zabrać za to z dużym rozsądkiem. Przede wszystkim należy poszukać odpowiedniego warsztatu, który będzie się specjalizował w tego typu pracach. Wybranie przypadkowej firmy zakończyć się może tylko kolejnymi kosztami, dlatego też warto poświęcić parę chwil i rozglądnąć się za kimś pewnym i sprawdzonym. Planowanie głowic tak jak i inne naprawy będą wymagać specjalistycznego sprzętu i odpowiednio wyszkolonych pracowników, warto się więc zorientować, jak będzie to wyglądać w firmie, jaka ma przeprowadzić naprawę. Ważne jest również używanie części zamiennych i materiałów najlepszej jakości, tylko to da gwarancję tego, że głowica po naprawie będzie mieć dokładnie takie same parametry, jak przed wystąpieniem usterki.
2019/06/19, 07:06:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.