Konstrukcja głowic w silnikach aut, jak w należyty sposób podejść do jej naprawienia.

Głowice w samochodowych silnikach spełniają bardzo ważną rolę, to właśnie w nich umieszczonych jest dużo elementów typu jak świecie, wałki i wtryskiwacze. Stopień komplikacji współczesnych głowic jest duży, podobnie zresztą jak samych jednostek napędowych. Głowice przeważnie się odlewa z odpowiedniego stopu w specjalnych formach, a w dalszej kolejności przygotowywane w taki sposób, aby dało się w nich zamontować wszystkie konieczne podzespoły.

Samochód
Admin: Marcus Balcher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Głowice to elementy, które się stosunkowo rzadko psują, dużo częściej uszkadzają się elementy, które w głowicy są umieszczone. W odpowiednio zaprojektowanych jednostkach napędowych wymiana dużej ich części jest jak najbardziej możliwa i nie powinna nastręczać większych problemów, chociaż niekiedy zdarzają się cięższe sytuacje. Zdarzają się jednak przypadki, gdy także głowica zostanie uszkodzona, dzieje się to najczęściej w sytuacji, gdy zimny silnik będzie zbyt przeciążony albo urwie się pasek rozrządu. Obu tym sytuacjom można bez większego problemu zapobiec, po prostu trzeba ograniczać obroty na nierozgrzanym silniku i systematycznie dbać o wymianę paska rozrządu - planowanie głowicy zleć w Auto-Rrege.


Może zainteresują ciebie także

Chip tuning staje się polecaną metodą poprawy parametrów motoru

Silnik auta
Admin: Grant.C
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Twórcy samochodów nagminnie pozostawiają w silnikach spory zasób wielu przymiotów po to, ażeby uwalniać je w nowocześniejszych typach jak również dopasowywać do wyposażenia, formatu czy też ciężaru określonej wersji. Taki sam napęd może posiadać kilka wartości siły i momentu obrotowego.

W chwili, kiedy głowica zostanie uszkodzona , konieczne się stanie jej naprawienie lub założenie nowej. Ze względów ekonomicznych zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem jest regeneracja głowic (pod Wrocławiem jest firma Auto-Rege), ale należy się zabrać za to z dużym rozsądkiem. Przede wszystkim należy poszukać odpowiedniego warsztatu, który będzie się specjalizował w tego typu pracach. Wybranie przypadkowej firmy zakończyć się może tylko kolejnymi kosztami, dlatego też warto poświęcić parę chwil i rozglądnąć się za kimś pewnym i sprawdzonym. Planowanie głowic tak jak i inne naprawy będą wymagać specjalistycznego sprzętu i odpowiednio wyszkolonych pracowników, warto się więc zorientować, jak będzie to wyglądać w firmie, jaka ma przeprowadzić naprawę. Ważne jest również używanie części zamiennych i materiałów najlepszej jakości, tylko to da gwarancję tego, że głowica po naprawie będzie mieć dokładnie takie same parametry, jak przed wystąpieniem usterki.
2019/04/08, 07:24:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.