Laser
Laser krzyżowy GLL 2 Professional
Admin: Bosch
Na podstawie danych z: Bosch

Laser w poligrafii

Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Niewiele jest technologii, które wykazują tak wielką gamę zastosowań. laser znajduje zastosowanie w przemyśle precyzyjnym, napędach optycznych, badaniach pomiarowych, technologii podboju kosmosu, medycynie, technologiach namierzających w militariach, komunikacji, w branży rozrywkowej i poligrafii.
samochody
Admin: Andrew Hart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Materiały właściwe do cięcia laserem

Jednym z najpopularniejszych tworzyw, które doskonale nadają się do takiego, by obrabiać je poprzez cięcie laserem będzie stal kwasoodporna. Ten produkt Świetnie wolno formować akurat za pomocą lasera. Dzięki temu wykrawanie ciężkich kształtów w stali będzie bardzo proste.


Materiały właściwe do cięcia laserem

Dlaczego należy korzystać z tej możliwości obróbki materiałów? Jakie są wady i plusy tego rozwiązania? Lub cięcie laserem będzie odpowiednie do wszystkich zastosowań danego materiału? Niczym wiemy, w ostatnich latach przycinanie różnych tworzyw za pomocą lasera stało się bardzo modne.
stal
Admin: Bit Boy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Dokładne przycinania rożnymi technikami, używane są przy różnego rodzaju materiałach.

Wycinanie, jest to przebieg rozdzielania materiału w całym rozmiarze, według oznaczonej konkretnej linii, zwykle prostopadle do powierzchni obcinanego materiału. Współczesne metody cięcia materiału to: cięcie plazmowe, laserowe, wodne. Procesy cięcia zastosowano w celu ułatwienia wycinania stali wytrzymałych na korozję oraz metali nieżelaznych.

Laser w poligrafii

Laser znany jest już od pół wieku. Mało jest wynalazków, które posiadają tak niesamowicie szerokie spektrum zastosowania. laser jest przydatny w produkcji, nośnikach optycznych, mierzeniu odległości, technice kosmicznej, leczeniu, metodach namierzających w armii, telekomunikacji w światłowodach, w branży rozrywkowej i poligrafii.
elementy blaszane
Admin: Blachy Pruszyński
Na podstawie danych z: Blachy Pruszyński

W jaki sposób stworzyć nietypowe elementy blaszane?

Spora część z nas doskonale wie, że blacharstwo jest jedną z dziedzin życia, która pomimo naszej nieznajomości otacza nas w bardzo dużym stopniu. W tym miejscu jesteśmy zobowiązani jednakże zauważyć, że nasza wiedza w tym problemie w wielu przypadkach jest niewystarczająca, w takim razie też zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego faktu.
cięcie stali
Admin: Carl Wycoff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Laser w poligrafii

Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Mało jest wynalazków, które wykazują tak niesamowicie szerokie spektrum zastosowania. laser jest przydatny w procesach produkcyjnych, nośnikach komputerowych, mierzeniu odległości, technologii podboju kosmosu, lecznictwie, urządzeniach namierzających w militariach, telekomunikacji w światłowodach, w sztuce i poligrafii.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.