Woda
woda
Na podstawie danych z: pixabay.com

Przydatne sondy temperatury i poziomu upraszczą utrzymanie zbiorników wodnych

Mierzenie stałych informacji takich jak temperatura jest niezwykle przydatne. Nie tylko jest to ważne w pomieszczeniach takich jak pokoje domów, piecach czy grzejnikach, ale też we wszelkich zbiornikach wodnych. Pielęgnowanie takich zbiorników w jak najlepszych parametrach często uniemożliwia niebezpieczeństwu skierowanemu w stronę ludzi. Należy zainwestować w niezastąpiony sprzęt, który znacznie uprości pracę przy zbiornikach wodnych.
uszczelki ptfe
Admin: Chris Potter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Tasiemki, uszczelki i płyty - czyli, co ma jeden do drugiego + "ten trzeci"

Zaciekawił ciebie tytuł felietonu? Więc go odczytaj! Parę słów o taśmach szklanych, uszczelkach PTFE a także "tym trzecim" czyli płytki uszczelkarskie


Tasiemki, uszczelki i płyty - czyli, co ma jeden do drugiego + "ten trzeci"

taśmy szklane - to nic innego jak taśma pleciona z nici szklanej, która bywa przeznaczona do separacji przedmiotów narażonych na dość wysoką temperaturę, termoizolacji instalacji parowych (wysokotemperaturowych również), a również odseparowaniu wężyków, kabelków i przewodów.
agrowłókniny
Admin: Pfarrei St. Bonifatius Berlin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi właścicielami ogrodu i marzy wam się zbudowanie niewielkiego jeziorka i klombu, na pewno przyda wam się folia do oczek wodnych oraz agrowłókniny

Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że piękny ogród jest atrybutem jego posiadacza i raduje oko. Przyjemnie również spędza się w nim czas samemu oraz w gronie rodziny.
zbiorniki ciśnieniowe
Admin: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Do czego służą pojemniki ciśnieniowe

Człowiek do działania potrzebuje znacznej ilości wody. Używamy jej do picia pitraszenia, mycia naczyń, kąpieli i pozostałych działań gospodarczych, stąd istotne jest jej oszczędzanie oraz racjonalne gospodarowanie (czyli przykładowo podlewanie ogrodu deszczówką). Szczędzenie wody to również tak proste działania jak zakręcanie wody w trakcie szorowania zębów czy też kąpieli. Warto również używać zmywarki, bowiem to oszczędność wody ale również energii elektrycznej. Wszystko to co skreśliliśmy powyżej to elementarz ekologiczny.
zbiornik na wodę
Na podstawie danych z: pixabay.com

Czym są zbiorniki hydroforowe i w jakich chwilach nam się przydadzą? Dowiesz się w tym artykule

W dzisiejszych czasach trudno żyć bez bieżącej wody. Od wody uzależnione jest utrzymanie właściwej higieny naszego ciała, mieszkania oraz odzieży. Czasy, w których ludzie musieli czerpać wodę z pobliskich zbiorników wodnych lub przydomowych studni odeszły w niepamięć. Dziś jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wystarczy odkręcić kurek by móc wziąć ciepłą kąpiel, a przekręcenie jednego małego pokrętła na pralce uruchamia obieg wody potrzebny do uprania stosu brudnej bielizny.
miernik wilgotności powietrza
Admin: Adam Tas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Z wodą w każdej chwili trzeba być ostrożnym

Nieważne, czy posiadamy odkryty, bądź zakryty zbiornik na ciecz. Nieważne jest także co jest w tym zbiorniku. Może być to woda albo inne substancje. Należy mierzyć poziom cieczy, aby nie doszło do strat.
transport
Admin: TSH Polmar
Na podstawie danych z: TSH Polmar

Ekologiczne życie, czyli zadbajmy o naszą przyszłość

Jaki byłby świat bez energii elektrycznej, wody czy ogrzewania? Aż trudno jest sobie to wyobrazić, choć czasami mamy taką możliwość: czy to w czasie burzy, gdy nagle gaśnie światło czy zimą gdy psuje się ogrzewanie. Nie wspominamy tych momentów dobrze, bo jesteśmy wprost uzależnieni od tych podstawowych udogodnień.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.