Obróbki
samochody
Admin: Andrew Hart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Materiały właściwe do cięcia laserem

Jednym z najpopularniejszych tworzyw, które doskonale nadają się do takiego, aby obrabiać je przez cięcie laserem jest stal kwasoodporna. Ten produkt Świetnie wolno formować właśnie za pomocą lasera. Dzięki temu wykrawanie ciężkich kształtów w stali jest niezwykle proste.


Materiały właściwe do cięcia laserem

Dlaczego warto korzystać z takiej możliwości obróbki materiałów? Jakie są minusy i plusy tego rozwiązania? Lub cięcie laserem jest odpowiednie do wszystkich zastosowań konkretnego materiału? Jak wiemy, w ostatnich latach przycinanie rozmaitych materiałów za pomocą lasera stało się bardzo popularne.
metalowy płot

Na czym polega proces cynkowania? Jakie są następne etapy cynkowania, które możemy wyróżnić?

Proces cynkowania to tak naprawdę parę istotnych wstępnych etapów. Początkowo ma miejsce bezpośrednie zanurzenie stalowego elementu w ciekłym cynku, dzięki czemu powstaje mechanicznie trwała i nieprzepuszczalna powłoka, jaka chroni materiał przed korozją. Pierwszy etap to mechaniczne usunięcie niejednorodności, jakie przylegają do powierzchni cynkowanego przedmiotu. Zanieczyszczenia takiego rodzaju, jak piasek, rdza albo pozostałości starej powłoki, likwidowane są sposobem obróbki strumieniowo-ściernej.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.