Stal
stalowe kominy przemysłowe
Admin: Julien Belli
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czym wyróżniają się kominy przemysłowe ze stali?

Kominy stalowe wykorzystywane są jako sposób na odprowadzenie nagromadzonych spalin oraz gazów, które wytwarzają się w procesie ogrzewającym. Powstają one w wyniku palenia w piecach i grzewczych kotłach. Są także skutkiem niektórych procesów produkcyjnych. Kominy przemysłowe powinny być tak dobrane, aby spełniać powierzone im funkcje. Aby dobrać je właściwie, należy przede wszystkim włączyć, jakie substancje będą na nie oddziaływać w ciągu użytkowania. W tym zakresie wypada wybrać komin, dostosowując go do tego, czy będzie on odprowadzał spaliny, powstające w ciągu procesu spalania, czy podobnie gazy powstałe na przestrzeni produkcji.
Narzędzie do naprawy sprzętów
Admin: Industrial Traffic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Prowadzisz gospodarstwo? Zdobądź agregat prądotwórczy

Przez minione parę lat, klimat bardzo nas zadziwiał. Przebieg pór roku został zakłócony, nastąpiło duże ocieplenie w temperaturze. Niestety, taki stan rzeczy zaskakuje czasami przyzwyczajone do deszczów elektrownie, które w obliczu suszy, są zobligowane zamknąć źródła zasilania w niektórych miejscach.
blachy żaroodporne
Na podstawie danych z: www.morguefile.com

W przypadku, jeżeli planujesz zagospodarować obiekt przemysłowy, musisz pamiętać o kupnie odpowiednich materiałów

Organizacja budynku przemysłowego to nie tak łatwa kwestia. W podobnym miejscu należy naprawdę zatroszczyć się o odpowiednie warunki, bo wywierają one wpływ na bezpieczeństwo zgromadzonych w budynku osób.
konstrukcje stalowe
Admin: jasonwoodhead23
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Konstrukcje stalowe: kilka rzeczywiście potrzebnych informacji

Elementem stosowanym w wielu gałęziach przemysłu jest stal. Jedną z gałęzi przemysłowych, w którym jest ona wykorzystywana jest dział budowlany. Użycie konstrukcji stalowych ma wpływ na zmniejszenie czasu budowy wielu obiektów. Toteż w budownictwie tak chętnie korzysta się ze stali. Z elementów stalowych powstają obecnie nie jedynie magazynowe i pomieszczenia produkcyjne, ale także hale sportowe, hangary, wiaty słupy linii wysokiego napięcia.
Konstrukcja budowlana
Admin: darkday
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Podajniki kubełkowe - ich budowa, przeznaczenie i reguła funkcjonowania

Przenośniki kubełkowe posiadają obecnie wykorzystanie w wielu przeróżnych branżach. Użytkuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym albo spożywczym. Przenośniki kubełkowe stosuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych oraz sypkich, na pewno są one ogromnym uproszczeniem podczas każdej pracy.
uszczelki ptfe
Admin: Chris Potter
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Tasiemki, uszczelki i płyty - czyli, co ma jeden do drugiego + "ten trzeci"

Zaciekawił ciebie tytuł felietonu? Więc go odczytaj! Parę słów o taśmach szklanych, uszczelkach PTFE a także "tym trzecim" czyli płytki uszczelkarskie


Tasiemki, uszczelki i płyty - czyli, co ma jeden do drugiego + "ten trzeci"

taśmy szklane - to nic innego jak taśma pleciona z nici szklanej, która bywa przeznaczona do separacji przedmiotów narażonych na dość wysoką temperaturę, termoizolacji instalacji parowych (wysokotemperaturowych również), a również odseparowaniu wężyków, kabelków i przewodów.
pora na rozliczenie PIT
Admin: Lucas Hayas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jaka folia jest obecnie najlepsza do owijania palet?

Towary, które są transportowane na paletach muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczane przed każdym rodzajem uszkodzeń. Szkodliwe mogą być wszystkie uderzenia albo oddziaływanie warunków atmosferycznych.


Jaka folia jest obecnie najlepsza do owijania palet?

Podstawowym rodzajem takiego zabezpieczenia jest owinięcie palety w polietylenową folię stretch.
http://www.arapneumatik.pl/
Na podstawie danych z: http://www.arapneumatik.pl/

Pneumatyka - zastosowanie w przemyśle

Dla podniesienia efektywności i automatyzacji procesów przemysłowych stosuje się różnorodne rozwiązania Jednym z nich jest pneumatyka. Mechanizmy pneumatyczne działają przy pomocy sprężonego powietrza. Powietrze takie najczęściej posiada zwiększone ciśnienie. Wskutek funkcjonowania maszyny zostaje ono przekształcone w energię mechaniczną, która posłuży do napędzania agregatów i innych maszyn. Jednym z najważniejszych producentów jest międzynarodowa firma Parker.
Konstrukcja budowlana
Admin: darkday
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Podajniki kubełkowe - ich konstrukcja, wykorzystanie oraz zasada funkcjonowania

Przenośniki kubełkowe posiadają teraz zastosowanie w wielu różnych branżach. Stosuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym czy spożywczym. Przenośniki kubełkowe użytkuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych oraz sypkich, bezsprzecznie są one dużym ułatwieniem w trakcie każdej pracy.
Wykonywanie odlewów
Admin: Kirt Edblom
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co to jest obróbka cieplna? Co o tym wiemy i jakie są rodzaje? Jak należy prawidłowo ją przeprowadzać?

Jak wytwarza się wyroby metalowe? Idea robienia tego typu wyrobów polega na produkcji odlewów o odpowiednim kształcie oraz wielkości. Te rezultaty możemy otrzymać dzięki odlewnictwu.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.