Jakim sposobem odnaleźć się w miejskiej dżungli - farba drogowa i słupki parkingowe oraz wiele innych.

Nieprzerwany postęp świata sprawił, że otaczamy się elementami, o których istnieniu kompletnie nie myślimy. Współczesny człowiek z pewnością będzie miał problem z odnalezieniem się w świecie bez tych wszystkich niezauważanych udogodnień, których w ciągu dnia w zasadzie nikt nie zauważa, a kiedy dostrzega, nie traktuje ich jako coś istotnego.


Wbrew pozorom wszystkie detale otaczającego nas świata mają znaczenie. Fakt, że coś jest zbudowane w dokładnie określony sposób świadczy o tym, że ma pełnić określoną funkcję, na przykład słupki (https://www.stojakireklamowe.pl/category/slupki-ze-sznurem) parkingowe. Niezależnie od tego, czy konkretna funkcja jest funkcją wyłącznie estetyczną czy ma zastosowanie praktyczne, zdecydowanie ma spory wpływ na kształt otoczenia.

Niewielu będzie w stanie zobaczyć w wyobraźni drogę wykonaną z innych materiałów niż asfalt. Wbrew popularnej opinii nie każda droga świata jest idealnie prosta, w zasadzie jest to cechą charakterystyczną jezdni świata zachodu, bardzo podnoszący komfort eksploatowania aut. Traktujemy asfaltowe drogi jako coś normalnego i mało kto rozumie jak sporym są udogodnieniem. Przypominamy sobie o tym dopiero, kiedy owej asfaltowej szosy zabraknie i musimy korzystać z nierównej szosy usianej dziurami narażającymi nasz samochód na uszkodzenie.
słupki parkingowe


Podobną sytuacje możemy dostrzec w przypadku placów zabaw. Rodzice opiekujący się swoimi dziećmi powinni uważać jaką wykorzystano nawierzchnie na place zabaw, z których korzystamy najczęściej. Upadek dziecka na twardy beton może skończyć się tragicznie.
Przestrzeń miejska usiana jest rzeczami, których znaczenia nie widzimy. Tylko nieliczni zwracają uwagę na słupki parkingowe w codziennym funkcjonowaniu nie uczestnicząc w ruchu drogowym, a jednak ich funkcja jest istotna w licznych sytuacjach.


Równie istotna jest farba drogowa. Od jej jakości i wytrzymałości zależy nasze bezpieczeństwo na szosie. Poprawne oraz wyraźne oznakowanie pozwala na bezpieczną i bezkolizyjną komunikację a ryzyko spowodowania wypadku podczas jazdy samochodem będzie zminimalizowana do bezpiecznego poziomu.
2018/06/02, 20:13:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.